banner461
banner195

Boyalı’lılar 9.köy gününde buluştu

Ürgüp ün Boyalı Köyü’nde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen bu yılda 9. sı düzenlenen Boyalı Köyü Pilav Günü oldukça renkli geçti.

Boyalı’lılar 9.köy gününde buluştu
26 Ağustos 2013 Pazartesi 16:00

banner143
banner134

 Boyalı Köyü’nde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen bu yılda 9. sı düzenlenen Boyalı Köyü Pilav Günü oldukça renkli geçti. Boyalı Kamışlıyüz mevkiinde sabah saatlerinde toplanmaya başlayan Boyalı halkı ve Boyalı Köyü’nün dışında yaşayan Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından gelen 900 kişiye yakın hemşeri aileleriyle birlikte ağaçlık alanı doldurdu.

Organizesini Dernek Başkanı Zekai Ulusoy, Köy Muhtarı Osman Yiğin ve Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ın üstlendiği pilav günü ve köy şenliği coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi. Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ın da katıldığı şenlikte Boyalılılar doyasıya eğlendi.

3 kazan etli nohut yahnisiyle, 3 leğen etli bulgur pilavının hazırlandığı piknikte, 1 traktör kasası dolusu da karpuz ikram edildi. Organize komitesi tarafından her şey en ince noktasına kadar düşünüldü. Programda çocuklar için ücretsiz 60 kilo dondurma ile sabah 10:00 dan akşam 18:00’e kadar çay servisi de yapıldı.

Müzikli eğlence ve çocuklar için ödüllü yarışmaların da yapıldığı köy gününde, dernek tarafından bağış da kabul edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.