banner461
banner195

Bu görüntüler 3 yıl öncesine ait çıktı! Valilikten Yalanlama

Nevşehir Valiliği, bugün bazı yazılı ve görsel medyada yer alan haberlere ilişkin, engellilerin barındırıldığı bakım merkezinde 'Devletten para alıp özürlüye dayak atıyorlar' başlıklı haberlerin yer aldığı belirtilerek, görüntülerin yaklaşık üç yıl öncesine ait olduğu ve günümüzdeki durumu yansıtmadığını bildirdi.

Bu görüntüler 3 yıl öncesine ait çıktı! Valilikten Yalanlama
14 Ocak 2013 Pazartesi 11:12

banner143
banner134

 Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı yazılı ve görsel medyada Nevşehir'deki bir engelli bakım merkezi ile ilgili ''Devletten para alıp özürlüye dayak atıyorlar'' başlıklı haberde yer alan görüntülerin 3 yıl öncesine ait olduğu belirtilerek, habere konu olan iki bakım merkezinin, yapılan uyarı ve idari işlemler üzerine faaliyetlerini yürüttükleri binalardaki hizmetlerini sonlandırarak daha uygun yeni binaya nakledildiği kaydedildi.

Bir bakım merkezi için ise kapatma işlemi uygulandığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''13 Ocak 2013 Pazar günü ulusal düzeyde yayın yapmakta olan yazılı ve görsel medyada engellilerin barındırıldığı bakım merkezinde 'Devletten para alıp özürlüye dayak atıyorlar' başlıklı haber yer almıştır. Yazılı ve görsel medyada yer alan görüntüler yaklaşık üç yıl öncesine ait olup günümüzdeki durumu yansıtmamaktadır. Görüntülere yansıyan uygulamalarla alakalı gerek Valiliğimiz tarafından oluşturulan komisyon, gerek Bakanlık müfettişleri gerekli soruşturmaları yürütmüş, sorumlular hakkında gerekli soruşturmalar yapılmıştır. Bakım merkezlerinin haberli ve habersiz denetimleri de ilgili bütün kurumların katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Son dönemde yapılan denetimlerde özürlülere karşı herhangi bir kötü muamele ve istismar olayı ile karşılaşılmamıştır.''


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
abdullah harun - 5 yıl önce
Zaman gazetesi sözde muhabiri Bünyamin Köseli güya gazetecilik yapıyor. maksadı Nevşehirin adını kötülemek.. sen İstanbul'dan gel, Nevşehir'de cemaatle görüşme, istişare yapma, veya haberde suçlayacağın kurum ve kuruluşların durumunu araştırma.çık birde asparagas haber yaparak Nevşehir de zaman gazetesinin tirajını düşürecek çalışmalar yap.. niyetin Nevşehir de cemaati zor duruma sokmak mı yoksa habercilik yapmak mı..? Nevşehire de cemaate ne katkın oldu ki, cemaatten intikam alır gibi haber yapmaya kalktın..?
Avatar
Adsız efendi - 4 yıl önce
Sen Bünyamin in üniversite yıllarında nasıl koşturduğunu görseydin utancından iki büklüm olurdun Abdullah Harun bey