banner461
banner195

Bu Olay Acıgöl İlçesinde Yaşandı

Nevşehir'de son bir yılda aralıklarla yaşanan darp olayına bir yenisi daha eklendi.

Bu Olay Acıgöl İlçesinde Yaşandı
13 Temmuz 2015 Pazartesi 14:01

banner143
banner134
Nevşehir Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan 42 yaşındaki Yavuz Yüce gece geç saatlerde polis tarafından darp edildiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Doktordan darp edildiğine dair rapor  alan Yavuz Yüce,  "hakkımı sonuna kadar arayacağım" diye konuştu.

Yüce açıklamasında; "Nevşehir Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ndeki nöbetim nedeniyle gece işten çıkarak ikametim olan Acıgöl’e gittim. 15 yaşındaki oğlum Nizamettin Yüce, işyerinden çıkıp eve geçerken araçla gitmiş.  Polis tarafından ilçe merkezinde görülen oğlum ehliyetsiz olduğu için alıkonulmuş. Araç ve polisin bulunduğu sokağa vardığımda polis memuru bana “sizin gibi şeref..ler böyle ufacık çocuklara araç veriyorsunuz” diye hakaret etti. Bende küfürlü konuşma bilgim yoktu dedim bu sırada silahı belinden çıkarıp ağzıma dayadı ve tehdit etti” diye konuştu.

Olay yerinde bulunan oğlunun stresli durum karşısında ağlamaya başladığını anlatan Yüce, "karakola giderek ifade verdik. Şikayetçi oldum ancak karakoldan çıkışta tartıştığım polis ve arkadaşı beni yeniden darp etti. 10 dakika sonra yeniden karakola girdiğimde ağzım burnum kan içindeydi.  Polis beni darp ederken yoldaki bir genç fotoğraf çekti ve polis onu da kovaladı” dedi.

Polislere yönelik  dava açan Yüce, "Türk Adaleti’ne güveniyorum, hakkımı  arayacağım" dedi.

Acıgöl’de yaşanan bu olay, 12 Temmuz 2014’te Derinkuyu’da polis Karakol’undan yoğun bakıma kaldırılan ve hayata tutunmaya çalışan Şaban Tunca olayını hatırlattı.

25 Ocak 2015 tarihinde ise Görespor Kulüp Başkanı Ahmet Ceylan maç sonrasında polis tarafından darp edilmiş ve yargı sürecine başvurmuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.