banner461
banner195

“Bugünler Kardeşlik Hukukumuzun Korunması Gereken Günler”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir, ülkemizde bir takım çevrelerin ülke de bir iç savaş çıkarmanın hesapları içerisinde bulunduğuna dikkat çekti.

“Bugünler Kardeşlik Hukukumuzun Korunması Gereken Günler”
14 Eylül 2015 Pazartesi 13:37

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir, ülkemizde bir takım çevrelerin ülke de bir iç savaş çıkarmanın hesapları içerisinde bulunduğuna dikkat çekti.

Bugünlerde herkesin sağduyulu bir şekilde olaylara yaklaşması gerektiğine işaret eden Özdemir, “İslam’ın son kalesi Türkiye. Eğer bir şekilde Türkiye düşerse dinimizin çok önemli bir kalesi de düşmüş olur. Vatan çok önemli bir kavram. Vatanı korumak için devleti de korumak gerek. Şu anda içte ve dışta devletimize, devlet başkanımıza yapılan saldırıları üzüntü ile izliyoruz. Bunların bir kısmı dışarıdan kaynaklandığı gibi bir kısmı da onların içerdeki uzantılarından dolayı ortaya çıkıyor. Bunlar da bizleri yaralıyor. İnsanımızın moralini bozmak istiyorlar. Bugünler kardeşlik hukukunun en iyi şekilde korunması gereken günler. Ülkenin batısında Türkçülük algısı oluşturmak, Doğusunda ise Kürtçülük gibi algı oluşturarak Türk – Kürt çatışmasını ortaya çıkarılmak istendiğini görüyoruz. Ülkemizde bir iç savaş çıkarılmaya çalışıldığını görüyoruz. 30 Yıldır buna uğraştılar ama başaramadılar. 1 Kasım seçimleri Türkiye’nin yeni bir sürecinin başlangıcı olur. Hep birlikte bu vatana sahip çıkarız. Hepimiz sonuçta bu memleketin evlatlarıyız. Bu gemi su alırda batarsa hepimiz bu gemiyle batarız. Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da yaşananlara baktığımızda bu ülkelerde yaşayan herkes yaşananlardan etkilendi. Hani bir kesime yararı oldu da, diğerlerine olmadı demek yanlış. Sağduyulu olmamız gerekiyor. Toplumumuz o eski toplum değil. Bizler sivil toplum örgütü olarak hep sağduyulu ve sorumlu bir şekilde hareket ettik. Bundan sonra da ülkemizin birliği ve bütünlüğü için bu şekilde davranmayı sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.