banner461
banner195

Çalışma Son Aşamaya Geldi

Nevşehir İl Özel idaresinin bir süredir sürdürdüğü çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Devrent Tepesinin trafiğe kapatılacak.

Çalışma Son Aşamaya Geldi
20 Temmuz 2013 Cumartesi 15:10

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Özel idaresinin bir süredir sürdürdüğü çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Devrent Tepesinin trafiğe kapatılacak.  

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Avanos – Ürgüp arası yeni yol çalışmasının tamamlanmasının ardından Devrent Tepesi adı verilen yol güzergahının trafiğe kapatılacağını açıkladı.

Söz konusu yolun birinci derece de SİT bölgesi içerisinde yer aldığını ve bu yol güzergahında hiçbir şekilde yol çalışması yapamadıklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, “Avanos ilçemiz sınırları içerisindeki Devrent yolunda yol yama çalışması yapabiliyoruz. Zira bu yol birinci derece SİT alanı içerisinde. Bu nedenle Avanos – Ürgüp arası yeni yol çalışmamızı tamamlanmasının ardından Devrent Tepesi adını verdiğimiz yolu trafiğe kapatacağız. Turistik bir yöre olması itibariyle bu yol güzergahına araçların sokulmaması gerekiyor. Yeni yol çalışmamamızın ardından Devrent Tepesine artık araç alınmayacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.