banner461
banner195

CHP’li Tekiner Hemşirelere Seslendi

Dünya Hemşireler Günü nedeniyle Nevşehir Devlet Hastanesini ziyaret eden CHP adayı Bülent Tekiner’den sağlık çalışanlarına yönelik önemli açıklamalar geldi.

CHP’li Tekiner Hemşirelere Seslendi
12 Mayıs 2015 Salı 23:32

banner143
CHP’li Tekiner Hemşirelere Seslendi
İlgili Galeriye Git
banner134
CHP’li Tekiner Hemşirelere SeslendiKUTLAMAK YETMEZ, HAKLARINIZI DA GÖZETMEMİZ GEREKİR


Dünya Hemşireler Günü nedeniyle Nevşehir Devlet Hastanesini ziyaret eden CHP adayı Bülent Tekiner’den sağlık çalışanlarına yönelik önemli açıklamalar geldi.

Nevşehir Devlet Hastanesine gelerek hastane bünyesindeki hasta ünitelerini ziyaret eden CHP Milletvekili adayları Bülent Tekiner, Cuma Yorgancı ve Kadın Kolları üyeleri sağlık çalışanlarına kırmızı fular hediye ederek, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Gününü kutladılar.

 

SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM SIKINTISI

Hemşirelerle uzun süre sohbet eden Tekiner, sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde önemli görevler üstlendikleri halde ekonomik sorunlarla boğuşmak zorunda kalan sağlık çalışanlarının özlük haklarının çeşitli bahanelerle kademe kademe ellerinden alındığını söyledi.

Sağlık sektörünü yeniden düzenleyen ve kamuoyuna bir reform olarak sunulan “Sağlıkta Dönüşüm” projesini eleştiren Tekiner, program ile güvencesizliğin yaygınlaştırıldığını, unvanları ve bitirdikleri okullar aynı olan ve hatta aynı işi yapan sağlık emekçilerinin farklı özlük ve mali haklara sahip olmasını kabul edilemez bulduğunu söyledi. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Hemşirelik Hizmetleri Daire Başkanlığının kaldırıldığını hatırlatan Bülent Tekiner, hemşirelerin ve hemşireliğin bakanlık düzeyinde sorunlarını ele alan herhangi bir merci kalmadığını açıkladı.  

Sağlık sektörünün siyaset kurumuna teslim edilemeyecek kadar önemli olduğunun da altını çizen Tekiner,             “Biz sağlığa siyasetin ancak ve ancak çalışanların özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi gündeme geldiği zaman müdahil olmasını savunuyoruz. Biz varsak haklarınızı gözetmek için varız” dedi.

 

ŞİDDET ÜRKÜTÜYOR

Sürdürülebilir olmayan mali ve sosyal politikalar yüzünden toplum içinde şiddete en fazla maruz kalan zümrenin sağlık çalışanları olduğunu anımsatan CHP’li Tekiner, “Hemşirelerimiz, doktorlarımız ne yazık ki, önüne bir türlü geçilemeyen şiddet eylemeleri nedeniyle kaygılılar. Geleceklerinden korkuyorlar. Devletimiz, sağlık personelini korumaya yönelik adımları nedense atmamakta direniyor, anlamak mümkün değil” diye konuştu.

 

Tekiner ve beraberindeki CHP heyeti hasta odalarını da dolaşarak geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra Göreme’ye gitmek üzere Nevşehir Devlet Hastanesinden ayrıldılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehirli - 3 yıl önce
Vay be CHP sağlığı da düşünüyor hemşire leride o hastane de gezerken yüzleride kızarmıyor
Avatar
menduh - 3 yıl önce
halkcı tekiner yolun acık olsun
Avatar
hüseyin - 3 yıl önce
bülent bey hakan gündüzpolat sana nasıl izin verdi hastaneye girebildiniz