banner461
banner195

ÇKS Başvuruları Sona Eriyor

Nevşehir’de Çiftçiler yapacakları Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularında 2015 üretim yılı için hâlihazırdaki ve planladıkları tarımsal faaliyet bilgilerinin tamamını beyan edecekler.

ÇKS Başvuruları Sona Eriyor
13 Mayıs 2015 Çarşamba 12:52

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Çiftçiler yapacakları Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularında 2015 üretim yılı için hâlihazırdaki ve planladıkları tarımsal faaliyet bilgilerinin tamamını beyan edecekler.

Başvuru esnasında 2015 üretim yılına ilişkin ekili/dikili olan tarım arazisi ve üretim bilgileri ile başvuru esnasında ekili/dikili olmayan ancak 2015 üretim yılında tarımsal faaliyette bulunacakları tarım arazileri ile bu araziler üzerinde yapılması planlanan ekim/dikim bilgileri beyan edilecek

Çiftçiler tarafından beyan edilen bu bilgiler sisteme kaydedilecek. Çiftçiler tarafından beyan edilen ve ÇKS ye kaydedilen araziler üzerinde meydana gelen üretim bilgisi değişikliklerine ilişkin güncellemeler için çiftçi başvuruları 15 Mart 2015 tarihinde başladı ve 15 Mayıs 2015 tarihinde sona erecek.

Bunun yanı sıra mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişikliklerine ve birinci üretimden sonraki ürün ekim/dikimlerine ilişkin çiftçi başvuruları ise üretim yılı içerisinde yapılabilecek.   ​


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.