banner461
banner195

Damat İbrahim Paşanın Torunları İstanbul da…

Yap-İşlet Devret modeli ile Büyükçekmece’de yeniden inşa edilecek olan Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri’nin (Lojistik Merkezi) temel atma töreni için İstanbul a Nevşehir den 94 kişilik bir heyetle katıldı.

18 Eylül 2013 Çarşamba 17:36

banner143
NTSO Heyeti İstanbul da
İlgili Galeriye Git
banner134
NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce Borsa adına da Borsa Başkanı İbrahim Salaş ın Kafile Başkanlığını yaptığı Nevşehir Heyetinde,NTSO Genel Sekreteri Hakkı Aydoğan, NTB Genel Sekreteri Uğur Aydoğan,NTSO dan Cengiz Yıldız, Zafer İnanır, Mehmet Varol, Yüksel Babaoğlu, Kemal Güner,Ömer Güçlü,Habil Uluer,İsmail Kemal Terzioğlu,Hakan Kavas,Necmi Cantekin,Serhat Cantekin,Ahmet Gündüz,Gökçe Yamangil,Mehmet Yaylaklı,Emre Yaylaklı,Yasin Yaylaklı,Kenan Ertuğrul,Bahtiyar Doğan,Necdet Civelek,Mustafa Korkmaz,Yılmaz Çayan,Fatih Kadığolu,Murat Bilgili,Mahmut Çalışkaner,Miktad Şahin,Ahmet Pınarbaşı ,Ürgüp Ticaret Odası Başkanı Ahmet Aydın, Kozaklı, Acıgöl,Ortahisar dan Borsa Yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda iş adamı ve 18 kişilik Basın mensubu yer aldılar.

Bize Heryer NEVŞEHİR…!


Yaklaşık iki gün dolu dolu süren ziyaretin ilk gününde İstanbul un tarihi ve kültürel ata yadigarı Topkapı Müzesi Ayasofya ve Sultan Ahmet ziyaret edildi.

Burada en çok Ayasofya ile Topkapı sarayındaki Kutsal emanetler ilgi gördü.

Burada Uçaktan karşılayarak geziyi sağlayan  üç Otobüsle birlikte rehberler tarafından genel İstanbul tarihi ile ilgili heyete bilgiler verildi.

Borsa Başkanı İbrahim Salaş ile NTSO Başkanı Seyit İnce, NTSO Meclis Başkan yardımcıları Zafer İnanır Mehmet Varol ve NTSO Başkan yardımcısı Cengiz Yıldız NTSO Genel Sekreteri Hakkı Aydoğan ve NTB Genel Sekreter, Uğur Aydoğan NTSO Basın Müdür İsmail Oral ve çalışanları Nevşehir heyetinin bütün ihtiyaç ve sorularına cevap vererek bir anlamda ev sahipliği görevini yüklenerek büyük yardımcı oldular.

İlk gün akşamında Yeşilköye Fener Balık Restaurantta  ki akşam yemeğine NTSO Başkanı Arif Parmaksız karşılayarak herkesle teker teker toklaşarak hoş geldiniz dedi.

Nevşehirliler İstanbul u Fethetti…

Parmaksız yemekte yaptığı konuşmada Yap-İşlet Devret modeli ile Büyükçekmece’de yeniden inşa edilecek olan Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri hakkına bilgiler verdi.

 Nevşehir birliği adına bu tür sosyal kültürel ticari ziyaret ve gezilerinin bundan böylede devam edeceğini söyleyen Başkan Parmaksız hemşerilerimle aynı havayı teneffüs etmek şahsım adına odam adına çok özel mutluluk verici bir hadise.

 Özlem duyduğumuz birlikteliğimizi sağlamak adına bu tür aktivilerin önemine de değinen Parmaksız Allah yolumuzu açık etsin niyetlerimiz halisane ben bir Nevşehirli olarak TOBB Gümrük AŞ Başkanı olarak buradaki görevim dolayısıyla  ülkemiz menfaatleri için ve Dünya ya açılan pencerede tüm yatırımlarımızla sizlerinde göreceğiniz üzere neler yaptıklarımızı görmeniz içinde en güzel fırsat olarak gördüğümüz bu çalışmalarımız yanında Odamız Borsamız Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile Nevşehir iş dünyasının önünü açmak için elimizden ne geliyorsa uyum içerisinde yapmaya çalışıyoruz  ve inanıyorum ki Nevşehir de Nevşehirlinin sesi her daim başaracak ve kzancaktır.Bu dilek ve niyetlerle Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun dedi.Büyük alkış toplayan konuşması sonrasında yemekler yenildi ve istirahat için otele geçildi.

Sabah otelde kahvaltı sonrası Otobüslerle, Yap-İşlet Devret modeli ile Büyükçekmece’de yeniden inşa edilecek olan Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri temel atma törenleri için sahaya geçildi.

 

Yaklaşık 1000 kişinin hazır bulunduğu törende ilk olarak TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da katıldılar.

 

Ülkenin en büyük Gümrük tesisi olma özelliğini taşıyacak Halkalı Gümrük tesisleri  temel atma  törende ilk konuşmayı yapan Gümrük AŞ Başkanı Arif Parmaksız  yaptı.Parmaksız ın konuşması alkış toplarken Hisarcıklıoğlu ve Bakan Yazıcı da kendisini özel olarak kutladı.Ardından Hisarcıklıoğlu ve Bakan Yazıcı da konuşmaları sonrası temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Törenlerin ardından Karayoluyla E-5 üzerindeki Garden Restaurantta Bakan Hayati Yazıcı,TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Gümrük AŞ Başkanı Arif Parmaksız çok sayıda üst düzey idareci ve yöneticileriyle Nevşehir heyetinin de katılımlarında yemekler yenildi.

 

Bakan Yazıcı ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Nevşehir heyetiyle fotoğraflar çektirdiler.

Ardından Bakan Yazıcı ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu nun ayrılmasının ardından NTSO Başkanı Parmaksız Nevşehirlilerle çay molasıyla serbest zaman içinde sohbetler ederek acil çözüm bekleyen konular hakkında görüşmelerde bulundular.

Nevşehir Heyetini hiç yalnız bırakmayan Parmaksızın gözlerinin içi heyettekilerin de yüzleri sürekli gülüyordu. Anlaşılan o ki Nevşehirliler birlik ve beraberliğe olan özlemi açlığı oldukça yukarılarda.Bu bağlamda şakalar takılmalar espriler üst üste geliyordu..

Nevşehir heyetini İstanbul da ki Hemşerimiz Tuncer Ersu, Mehmet Şen ve Suvermezli hayırseverimizin oğlu da yalnız bırakmadılar.

 

94 kişilik Nevşehir Heyeti Parmaksız la vedalaşarak oradan ayrılıp Eyüp Sultan ı ziyarete geçildi.

En son olarak Otobüslere binerek Bakırköy Atatürk havalimanına geçen ekip Akşam THY ait 21:15 uçağıyla Nevşehir döndüler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ERGEN - 5 yıl önce
her yer vatan ama her yer nevşehir olamaz beyler nevşehir başkadır bilmem anlatabildimmi.