banner461
banner195

Dar Yollar Kaderimiz Olmasın !

Nevşehir’de son yıllarda yapılan ulaşımı rahatlatıcı çalışmalar yıllar önce yapılmış olan ana cadde’nin adeta sırıtmasına da neden oluyor.

 Dar Yollar Kaderimiz Olmasın !
10 Mayıs 2014 Cumartesi 17:50

banner143
banner134

 Dar Yol Kaderimiz Olmasın !

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de son yıllarda yapılan ulaşımı rahatlatıcı çalışmalar yıllar önce yapılmış olan ana cadde’nin adeta sırıtmasına da neden oluyor.

İl Merkezinden geçen ve yıllar önce ilin gelişimi hiç hesaplanmadan yapıldığı görülen ana cadde’nin gün gelip il merkezine ulaşan en önemli yol güzergahı olmaktan ne zaman çıkacağı da merak konusu.

Son yıllarda karayolu ulaşımında çok önemli mesafeler kat eden Nevşehir’de yapılan çevre yolu, köprülü kavşakları ve önümüzdeki günlerde karayolu trafiğine açılması beklenen Güney Çevre yolu gibi çalışmaların ilimizin gelişimi adına büyük adımlar olduğu gözleniyor.

Yıllar önce Nevşehir’in büyük bir köy görünümünde bulunmasından feyiz alan yetkililerin hiçbir ileri görüşü hesap etmeden yaptırdıkları ana yolun içler acısı durumundan dert yanan Vatandaşlar ve özellikle araç sahipleri, “Nevşehir’in gün gelip 90 bin nüfusa ulaşacağını, hızla büyüyüp modern bir kent görünümüne kavuşacağını hesap edemeyen zihniyetlerin yaptığı ana yol şimdi bu kente dar geliyor. Son yıllarda ilimiz merkezinde gerçekleştirilen yeni yol çalışmaları da gösteriyor ki, Nevşehir bundan sonraki yıllarda da gelişmeyi, nüfus olarak ta büyümeyi sürdürecek. İnşallah şimdilerce zor görünen bu ana yol problemi önümüzdeki yıllarda yerel yöneticilerimizin ve iktidarın katkısıyla aşılacak. Ama ilin kaderinde söz sahibi olacak insanların artık gelişen çağa ayak uydurarak il merkezindeki yol çalışmalarında ilimizin 50 yıllık gelişimini hesap edebilmelerini umuyoruz” diye konuştular.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakan - 4 yıl önce
büyük iş merkezlerini şehrin merkezine değilde şehir dışına yapılsaydı o gördüğümüz fotoğraftaki görüntülerde taşıtlar değil yayalar olmuş olacaktı.belediyemizde şehrin merkezine belediye binası ve ticaret kompleksi yaparak soruna katkıda bulunuyor.
Avatar
şefık kardaş - 4 yıl önce
hangi zihniyet gelışmeaçısından hiç bir çalışma yok sıfır alt yapı gösterişleri süper ama icratt yok baksana adamı gene seçtıler oda atlıyor mersedese gez babam gez
Avatar
Ülkü Aslan - 4 yıl önce
malesef güzide memleketimiz bir puzzle oyunuymuş gibi sürekli birilerinin rantı için yap-boz malzemesi olmuştur. bugün ilkokuldaki çocuklar dahi bu taş döşeme olaylarının yollarının sürekli yapılıp bozulması olaylarının altındaki temel nedeni biliyorken, birilerinin hala insanları aptal yerine koyması ne acı.. nevşehir'imizde tek sorun dar yollar değil elbet ancak bana göre sorunların nedeni olan son 10 yıllık yönetimi nevşehir halkı tekrar göreve getirmiştir. bu demek oluyor ki, biz halimizden de yolumuzdan da memnunuz. keşke herkes biraz daha düşünse. düşünse diyorum evet çünkü malesef nevşehir'imizde adımlar hep düşünmeden atılmıştır. i̇nsanların kişisel egolarını bastırmaları gerekir. hiçbir siyasi veya bürokratik oluşumu veya olayı kişiselleştirmemeli çünkü nevşehir büyük şehir değil ve gelişmesi büyümesi için taşın altına herkesin elini koyması gerekir ancak nevşehir'de anlamsız bir çıkar ve fikir çatışması sürekli olarak yaşanmaktadır ve bu bitmediği sürece hiçbirşey düzelmez.
Avatar
SİNAN - 4 yıl önce
beledi̇ye saolsun durmadan parke taş döşesi̇n dursun hangi̇ i̇lde böyle cadde var merak edi̇yorum.trafi̇k işiklari komi̇k her 50 metrade işik var nerdeyse
Avatar
Ali Baykara - 4 yıl önce
kac kere yazdim bilmiyorum bir daha yeniliyorum.evet sehir ici trafigi herkesin gözü önünde tabi birde merkezde park problemi var.yeni belediye binasinin alti park olacakmis ama buda yetmez simdi önerim su; gül bahcenin alti eski valiligin alti belediyeye pahali geliyorsa yap islet devret modeli ile kapali katli otoparka dönüstürülsün.yoksa bu otopark problemlerimiz yillarca devam edecektir.ana cadde üzerinde araba park etmezse trafik daha akici olur.
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
gerçekten nevşehire böyle bir ana cadde yakışmıyor yetkililerin biran önce bu yola çare bulmaları gerekiyor özellikle sağ tarafa araç park etmeleri çok yanlış polisler bile park ediyor polisler park ederken sivil vatandaşların park etmemesi çok yanlış olur imam böyle yaparsa cemaat ne yapsın