banner461
banner195

Darısı Nevşehir’in Başına…!

Alkolünde beraberinde getirdiği Ahlaki çöküntü ve madde bağımlılığının tehditi altında bulunan illerden birisi olarak gösterilen Nevşehir’de Alkolün yasaklanması konusunda vatandaşlardan Nevşehir Valisi Savaş’tan bakın ne istiyor: “Sayın Valim Neolur Nevşehir de alkolü Yasaklayın…!”

Darısı Nevşehir’in Başına…!
13 Mart 2013 Çarşamba 21:01

banner143
banner134

 İçki kullanımında diğer bir değişle alkol kullanımında Türkiyenin önde kentlerinden birisi olarak gösterilen Nevşehir de Taciz,Tecavüz,Hırsızlık,Cinayet,Trafik kazaları gibi bir çok gayri meşru olayların ana sebebi olarak gösterilen Alkol kullanımı Nevşehir geleceği Gençliğinide tehdit eder boyutlara geldi.

 

Sigaraya başlama yaşının 8-9 yaşlara geldiği ilimiz Nevşehir de alkol kullanımınında hızla artış göstermesi üzerine en azından teşvik edici ve imderndirici ve özendirici olmamamsı adına Nevşehir il sınırları içinde açık alanlarda kullanımının yasaklanmasını isteyen vatandaşlar bu konuda Nevşehir Valisi abdurrahman Savaş a Afyon ve Isparta illerini örnek gösterdiler.

Darısı Nevşehir’in Başına …

 

Afyonkarahisar'dan sonra Isparta Valiliği de il sınırları içerisinde açık alanlarda alkollü içki kullanılmasını yasakladı.

 

Afyonkarahisar'dan sonra Isparta Valiliği de, il sınırları içerisinde açık alanlarda alkollü içki kullanılmasını yasakladı. Yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu gereği para cezası uygulanacak.

 

Isparta Valisi Memduh Oğuz imzalı 'Isparta İl Sınırları İçinde Açıkta Alkol Almanın Engellenmesine Dair' kararda, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılması amacına yönelik olarak bu kararın alındığı bildirildi.

 

Genelgede, kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlar, ibadethane ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM'leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb ile park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içinde alkol içilmesinin yasaklandığı belirtildi.

 

Genelgede yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesine göre para cezası uygulanacağı, kararın 7 Mart 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği ifade edildi. Valilik, kararı dağıtım ve bilgi için merkez ve merkeze bağlı belediye başkanlklarına, jandarma komutanlığı ve emniyet müdürlüğüne, kaymakamlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yerel basına gönderdi.

 

AFYON'DA DA YASAKLANMIŞTI

Afyonkarahisar Valiliği de açık alanlarda alkol tüketimini yasaklamıştı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Araba Kullanmakta Yasaklansın O zaman... - 5 yıl önce
açık alanlarda alkol kullanıpta insanları rahatsız edenler için gerekli işlemler yapılsın ama agzının tadı ile efendice içen kişilere ne diyeceksiniz, o zaman trafikte hız sınırını aşan, kırmızı ışıkta geçen insanlar da var, araba kullanmak da yasaklansın. evinde yada bi mekanda alkol alan kişi amacı çevreye zarar vermekse kapalı ortamda içer ondan sonra çıkar dışarı, bu bir yöntem değil bence...
Avatar
Misafir... - 5 yıl önce
devir nasıl olsa yaranma devri, kraldan fazla kralcı olma devri, başbakanın gözüne gireyim diye şimdi alkol yasaklama olayında sıraya girer vilayetler.. haram yiyenler, tefecilik yapanlar, göstermelik namaz kılanlar, namazını niyazını ticarette kullanıp haksız kazanç elde edenler, her devirin adamı olanlar, badem bıyıklarını kullanıp olmadık yere inşaat iznini koparanlar, kendi cemaatlerinden başkasına hayat hakkı tanımayanlar vs vs vs.. bunların da yasaklanmasını bekliyoruz :)))
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce @Misafir...
rabbim senden razı olsun kardeşim, bu konulara hiç dokunmuyorlar kör ve sağır oluyorlar aklım ermiyor cahilliğime verin gari.
Avatar
karaoğlan - 5 yıl önce @Misafir...
ağzına sağlık kardeşim
Avatar
Nevşehir'li - 5 yıl önce
nevşehir'in godaman diye tabir ettiğimiz kesim kırmızı ışıkta durmaz basar geçer. giden emniyet müdürü ahbapları diye ceza yazılmazdı. hoşlarına giden bir bayan varsa ve alkol içiyorsa, sırf bayanın gözüne girmek için arabada kendileri içmesede bayana muhabbet eşliği ederler. işin ucunda paraya, uçkura dayanan bir menfaat varsa herkesten önce atlarlar ama iş vatandaşın içkisine gelince müslüman olur yasaklansın derler. nede çabuk unutuldu 14 kişinin tecavüz ettiği genç kızı. o 14 kişi nevşehir'lilerin çocuklarıydı. ben alkol alan biri olarak kimseye yan gözle bakıp rahatsız etmedim dolayısıyla tecavüzde etmedim. bir şey yasaklanacaksa bence sapık ruhlu oğullarına sokağa çıkma yasağı getirsinler.