banner461
banner195

Derinkuyu Su Deposunda Sona Yaklaşıldı

Derinkuyu Belediyesi tarafından geçen yıl Eylül ayında başlanılan su deposu inşaatının ardından içme suyu şebekesinin şehir merkezine getirilmesi için çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Derinkuyu Su Deposunda Sona Yaklaşıldı
17 Nisan 2013 Çarşamba 11:48

banner143
banner134

 Derinkuyu Belediyesince yapımı tamamlanan su deposundan ilçe merkezine ishale hattını bağlamak için çalışmalara başlanıldığı açıklandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Balcı yaptığı açıklamada, "Amacımız Derinkuyu halkına sağlıklı su getirmek ve yaz aylarının yaşanan su sıkıntılarını gidermektir. Temennimiz çalışmaların en kısa sürede tamamlanıp halkımızın hizmetine sunmaktır". Dedi.

 

Til Yolu üzerine yapılan 1000 tonluk su deposundan şehir merkezine kadar Hdpe Pe 100 boru yaklaşık 5000 metre döşenecek. Su dağıtımı için su kuyusu deposundan şehir merkezine doğru su borusu kanalı kazı çalışmalarına başlanılmıştı. Diğer yandan inşaatı tamamlanan su kuyusudan da saniyede debisi 18'20 litre arasında su alındığı belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
derinkuyulu - 5 yıl önce
sayın şehremini ahmet bey aspesli boru yerine diğer zararsız borulardan kullansaydınız daha iyi olmaz mıydı .hayırlı olur inşallah. kanalizasyonun devamını da bekleriz.