banner461
banner195

Elkatmış Uluslararası Mağdur Hakları Sempozyumu'na Katıldı

Kamu Denetçiliği Kurumu Ombudsmanı Mehmet Elkatmış, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Mağdur Hakları Daire Başkanlığı Koordinatörlüğünde, Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde yapılan ‘Uluslararası Mağdur Hakları Sempozyumu’na katıldı.

Elkatmış Uluslararası Mağdur Hakları Sempozyumu'na Katıldı
05 Kasım 2014 Çarşamba 13:56

banner143
banner134
Kamu Denetçiliği Kurumu Ombudsmanı Mehmet Elkatmış, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Mağdur Hakları Daire Başkanlığı Koordinatörlüğünde, Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde yapılan ‘Uluslararası Mağdur Hakları Sempozyumu’na katıldı. Sempozyuma Elkatmış’ın dışında TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Danıştay Başsavcısı Mevlüt Çetinkaya, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Oya Eronat ile davetliler de katıldı. Konuşmacılar arasında, üniversitelerde mağdur hakları alanında çalışan akademisyenler, mağdur destek hizmeti yürüten kamu kurumlarında görev yapan hakimler, uzmanlar, avukatlar, kolluk görevlileri yer aldı.

 

Katılımcılar, mağdur hakları konusu ulusal ve uluslararası mevzuat ve uygulama örnekleri, mağdurların toplumsal ve psiko-sosyal açıdan incelenmesi, mağdur destek hizmetleri yürüten kamu ve sivil toplum kuruluşlarının görevleri hususlarına değindi. 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.