banner461
banner195

Emek Hırsızlığına Tokat Gibi Cevap

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Nevşehir İl Başkanı Hakan Gündüzpolat, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in, ‘emek hırsızlığı yapılıyor’ sözünü yargıya taşıyan Türk Sağlık-Sen’e yargıdan tokat gibi cevap geldiğini belirtti.

Emek Hırsızlığına Tokat Gibi Cevap
14 Şubat 2014 Cuma 16:46

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Nevşehir İl Başkanı Hakan Gündüzpolat, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in, ‘emek hırsızlığı yapılıyor’ sözünü yargıya taşıyan Türk Sağlık-Sen’e yargıdan tokat gibi cevap geldiğini belirtti.

Söke 2. Ağır Ceza Mahkemesi, konuşmanın eleştiri hakkı sınırları içinde kaldığı, şahsa değil eyleme yönelik nitelendirmelerde bulunduğu gerekçesiyle, müştekiye yönelik hakaret ve iftira suçlarının oluşmadığına karar verdi.

Yetkili oldukları dönemde kazanım elde edemeyen ve sağlık çalışanlarının sorunlarını çözemeyen malum sendika, Sağlık-Sen’in yetkili olduktan sonra elde ettiği kazanımlara ortak olmaya çalışmış, kendi kazanımı olarak göstermeye kalkmıştı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş de, Sağlık-Sen Aydın Şubesi’nin düzenlediği il divan toplantısında yaptığı konuşmada, “Geçen 7 yılda yetkili olan Türk Sağlık-Sen’in bir tek kazanım dahi elde edemediğini görüyoruz. Ancak bizim sizlerle birlikte verdiğimiz mücadele sonucu elde ettiğimiz kazanımlardan nemalanmaya çalışıyorlar. Birileri emek hırsızlığı yapıyor. Bunun için kazanımlarımızı sahada çok iyi anlatmamız gerekiyor.” şeklinde konuşmuştu.

Yaptıkları emek hırsızlığının dile getirilmesinden rahatsız olan ve gocunanlar, bu iddialarla kendilerine hakaret edildiği ve iftira atıldığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu inceleyen Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı, kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdi. Bu karara itiraz eden malum sendikaya, Söke 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nden de tokat gibi cevap geldi. Mahkeme, Cumhuriyet Savcılığı’nın da itirazın reddi yönünde yazılı görüş bildirdiğini belirterek, konuşmanın eleştiri hakkı sınırları içerisinde kaldığına hükmetti.

Bu kararın emek hırsızlarının bu eylemini tesciller nitelikte olduğunu kaydeden Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Sağlık-Sen Nevşehir İl Başkanlığı olarak ilimizde sağlık çalışanlarının temsilcisi olmaya devam edeceklerine dikkat çekti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.