banner461
banner195

“Engelsiz Medeniyetler Sergisi” Açıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Destek Programı kapsamında sunulmuş ve kabul edilmiş projede; hafif düzey zihinsel engelli çocukların fotoğrafçılık aracılığıyla toplumla kaynaşmasına katkıda bulunarak, engellilerle ilgili sivil toplum örgütleri aracılığıyla toplumun, engelli bireylerle buluşturulması ve psiko-sosyal rehabilitasyonu için kaynaştırma etkinlikleri düzenlenerek toplumun engellilik konusunda bilinç düzeylerinin ve duyarlılıklarının arttırılması hedeflenmekte.

“Engelsiz Medeniyetler Sergisi” Açıldı
13 Mayıs 2015 Çarşamba 13:03

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Destek Programı kapsamında sunulmuş ve kabul edilmiş projede; hafif düzey zihinsel engelli çocukların fotoğrafçılık aracılığıyla toplumla kaynaşmasına katkıda bulunarak, engellilerle ilgili sivil toplum örgütleri aracılığıyla toplumun, engelli bireylerle buluşturulması ve psiko-sosyal rehabilitasyonu için kaynaştırma etkinlikleri düzenlenerek toplumun engellilik konusunda bilinç düzeylerinin ve duyarlılıklarının arttırılması hedeflenmekte.

 Proje kapsamında “Engelsiz Medeniyetler Diyarı” isimli 30 fotoğraftan oluşan ilk serginin açılışı 11 Mayısta Forum Kapadokya Alışveriş Merkezinde yapıldı.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek´in açılışını yaptığı sergiye proje paydaşı kamu kurumu  ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, öğrenciler ve veliler katılmışlardır. Sergi Forum Kapadokya Alışveriş Merkezinde 15 Mayıs tarihine kadar halkımıza açık bulunacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.