banner461
banner195

ERAS Bölgesinde Okul İnşaatları Hızla Sürüyor

Nevşehir’in konutlaşma alanında önemli noktalarından biri olan ERAS bölgesinde il milli eğitim müdürlüğü tarafından yaptırılan okulların inşaatları hızla devam ediyor.

ERAS Bölgesinde Okul İnşaatları Hızla Sürüyor
31 Ağustos 2013 Cumartesi 10:25

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in konutlaşma alanında önemli noktalarından biri olan ERAS bölgesinde il milli eğitim müdürlüğü tarafından yaptırılan okulların inşaatları hızla devam ediyor.

Okul inşaatlarının durumunu yerinde görmek için bölgeye giden Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Türk Eğitim-Sen Nevşehir şubesi olarak Nevşehir İlinde yatırım planına alınan okul yapımlarını takip etmek adına yerinde gözlem yapmak, okul inşaatlarının hangi safha da olduğu tespit etmek adına Nevşehir Çevre yolu ERAS konutları bölgesi olarak anılan alanda yapımları süren üç okulun durumunu yerinde tespit ettik. İlgili bölgenin hat safhaya gelmiş olan okullaşma ihtiyacı çerçevesinde yatırım planına alınan ve başlanan Ana Okulu, Ortaokulu Ve İmam Hatip Lisesi binalarının yapımının hızla devam ettiğini gördük. 2013-2014 Eğitim öğretim yılının ikinci yarısına yetişecek şekilde bulduğumuz binalar İlimiz eğitiminde önemli sayıda öğrenci barındıracağı hiç şüphesiz” değerlendirmelerinde bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Abdullah faruk - 5 yıl önce
mustafa uğur bey genellikle okul alanlarında eksikler araştırıp haber yapardı ama hayırdır inşallah