banner461
banner195

Fidan Dağıtımı Derinkuyu ve Ürgüpte Sürecek

Nevşehir’de orman işletme müdürlüğünün ilçelerde yürüttüğü fidan dağıtımı çalışmaları Perşembe ve Cuma günleri de sürecek.

Fidan Dağıtımı Derinkuyu ve Ürgüpte Sürecek
28 Mart 2013 Perşembe 10:37

banner143
banner134

 İlimiz genelinde Ocak –Mart ayları döneminde şu ana kadar dağıtılan ve dikimi yapılan fidan sayısının 100 bine ulaştığını kaydeden Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, bu yıl ki hedefleri olan 1 Milyon fidan dikimi sayısına hızla ilerlediklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Nevşehir ili genelinde 300 bin dolayında fidanın toprakla buluşturulduğunu ve dikilen fidanların büyük bir bölümünün tutarak düzenli bakımının yapıldığını söyleyen Orman İşletme Müdürü Satırlı, Nevşehir Merkez, Kozaklı, Gülşehir, Avanos ve Hacıbektaş ilçelerinde yapılan fidan dağıtımlarının ardından bugün Derinkuyu ilçesinde, yarın ise Ürgüp ilçesinde fidan dağıtımı yapmayı planladıklarını belirtti.

Karaçam, Sedir ve Ihlamur türündeki fidanların özellikle bölgeye uygun olması nedeniyle seçildiğini belirten Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, fidan dağıtımlarının ilgi görmesinden de son derece mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.