banner461
banner195

Geceleme Oranları Artırılmalı

Kapadokya bölgesinin tanıtımda tek başına ayrı bir destinasyon olması gerektiğini söyleyen Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, bu sayede bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısının da, geceleme oranlarının da artırılabileceğine işaret etti.

Geceleme Oranları Artırılmalı
23 Ekim 2013 Çarşamba 12:27

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin tanıtımda tek başına ayrı bir destinasyon olması gerektiğini söyleyen Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, bu sayede bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısının da, geceleme oranlarının da artırılabileceğine işaret etti.

Demir, Kapadokya bölgesinde 1,8 olan geceleme ortalamasını 3-4 güne çıkarmaya çalıştıklarını, bunun için de bölgenin tek başına turizm destinasyonu olması gerektiğini belirterek, bölgenin bunun için gerekli tüm potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

Kapadokya'nın uçakla ulaşım imkanları artmadığı için paket turların bir parçası olmaya devam ettiğini dile getiren Demir,"1 hafta, 10 gün, 15 günlük paket turların içinde Kapadokya bölgesine bırakılan geceleme süresi 1.8. Kapadokya Havalimanı'na direk uçuşlar geçekleştiğinde bu sürenin daha da artacağına inanıyoruz. Turistler İstanbul ve Antalya'nın yanı sıra Kapadokya Havalimanı'ndan da karşılansa hem bu illerdeki yoğunluk azalır hem de ilave bir turizm potansiyeli değerlendirilmiş olur"


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.