banner461
banner195

Geçen Yıl 8 Park Daha Hizmete Kazandırıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından geçen yıl içerisinde çeşitli mahallelerde 8 yeni dinlenme ve çocuk oyun parkı daha vatandaşların hizmetine kazandırıldı.

Geçen Yıl 8 Park Daha Hizmete Kazandırıldı
23 Ocak 2014 Perşembe 10:05

banner143
Geçen Yıl 8 Park Daha Hizmete Kazandırıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Belediyesi tarafından geçen yıl içerisinde çeşitli mahallelerde 8 yeni dinlenme ve çocuk oyun parkı daha vatandaşların hizmetine kazandırıldı.

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde Mehmet Akif Ersoy   Mahallesinde 2, Bahçelievler, Sümer Mahallesi,350 Evler Mahallesi, Ragıp Üner Mahallesi,  Kıratlıoğlu Mahallesi  ve  Güzelyurt Mahallesi ‘nde de 1 er olmak üzere toplam 8 dinlenme ve çocuk oyun parkı hizmete kazandırıldı.

Nevşehir Belediyesi  Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından halen 350 Evler Mahallesi, Kıratlıoğlu Mahallesi,  İbrahimpaşa Mahallesi,  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi TOKİ  Yaşlılar Lokali,   2000 Evler Tuzlu Su Parkı  ile Zübeyde Hanım Caddesi  47. Sokak üzerinde bulunan Şehit Murat Hamleci Parkı  ve  Güzelyurt Mahallesi ‘ndeki dinlenme ve çocuk oyun parkının da yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına getirildi.

Çevre düzenleme çalışmalarını da sürdüren Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü geçen yıl içerisinde Eczacılar Odası Konağı, Organize Sanayi Bölgesi ağaçlandırma,Kahveci Dağ Kent Ormanı’nda çim ekimi, Tapu Kadastro Müdürlüğü önündeki alanda çevre düzenlemesi, Emniyet Müdürlüğü Atış Poligonu çevre düzenlemesi,  JAKEM nizamiyesi önünde kaide yapımı ve çim ekimi , Gül Bahçe parkı yaya yolu yenileme,baskı beton yapımı,Kültür Parkı ve yaya yollarının yenilmesi ve park ön bölümünün bitkilendirilmesi, Kapadokya Kültür ve Sanat  Merkezi çatı duvarı yapımı ile yeşil alanların gübrelendirilmesinin yanı sıra  çimlerinin biçilerek temizlenmesi  çalışmalarını yaptı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet akif ersoy mah. - 4 yıl önce
mehmet akif ersoy mahallesi gazi osman paşa sokak sümer cami karşına sayın başkanımız park sözü vermişti. yalan oldu.
Avatar
2000 evler belyap çocuk oyun parkı - 4 yıl önce
mahalledeki oyun parkını bozdular.tarla yaptılar 8 tane yapsa ne olur hazırı bozduktan sonra.
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
sayın park ve bahceler müdürlüğüne m. akif ersoy mahallesi m.sami efendi caddesinde yer hazır ağaçlanmış durumda bir kaç ilaveile güzel park olur ilglerinize arzolunur.