banner461
banner195

Genç Kalemler Hikaye Yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünün açmış olduğu Genç Kalemler Hikâye Yarışması başlamıştır.

Genç Kalemler Hikaye Yarışması
24 Eylül 2013 Salı 14:32

banner143
banner134
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünün açmış olduğu Genç Kalemler Hikâye Yarışması başlamıştır.

Genç Kalemler Hikâye Yarışması Empati, Hoşgörü, Şükür, Vefa, Saygı ve Sabır konularında iki kategori halinde düzenlenecek. 1. kategoriye ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ile 14-19 yaş arası (19 dahil) gençler, 2. kategoriye ise 20-29 yaş arasındaki (29 dahil) gençler katılabilecek.

Bilgisayarda Arial yazı Karakteri ile 12 punto büyüklüğünde 1,5 satır aralığında A4 boyutunda 10 sayfayı geçmeyecek şekilde Word formatında 3 nüsha ve 1 CD olacak şekilde hazırlanacaktır. Seçici kurul Beşir AYVAZOĞLU, Prof. Dr. Yakup ÇELİK, Doğan HIZLAN,  Cemil KAVUKÇU,  Prof. Dr. İskender PALA, Yrd. Doç. Dr. Tacettin ŞİMŞEK ve Sadık Yalsızuçanlar.

Değerlendirme ölçütleri Özgünlük, Kurgu, Üslup, Türkçenin doğru kullanılması, 2013 yılı konu başlıklarından birinin işlenmiş olması gerekiyor. Ödüller ise Birincilik Ödülü / Dizüstü Bilgisayar, İkincilik Ödülü / Akıllı Cep Telefonu, Üçüncülük Ödülü / Tablet Bilgisayar, Mansiyon Ödülü/ Dijital Fotoğraf Makinesi. Başvuru formu belgesi ve doğruluk beyanını Gençlik ve Spor Bakanlığının internet adresinden temin edebilirsiniz.  Eserlerin Yarışma Seçici Kurulu tarafından değerlendirilmesi için son tarih 20.12.2013’tür.

Sonuçlar www.gsb.gov.tr web adresinden ilan edilecektir. Sorularınız için e-posta adresi genckalemler@gsb.gov.tr. Eserlerin, başvuru formu ve doğruluk beyanı ile şahsen veya posta yolu ile bulundukları ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine 22.11.2013 saat 18.00’a kadar ulaştırılması gerekmektedir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.