banner461

Gören Göz’den Haber Yok

Türkiye’de ilk kez uygulamaya Ankara ve İstanbul illeri pilot iller olarak başlanılan Gören Göz Projesini Nevşehir’deki görmeyen gözlerde sabırsızlıkla bekliyor.

banner503
Gören Göz’den Haber Yok
17 Ağustos 2015 Pazartesi 17:00

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’de ilk kez uygulamaya Ankara ve İstanbul illeri pilot iller olarak başlanılan Gören Göz Projesini Nevşehir’deki görmeyen gözlerde sabırsızlıkla bekliyor.

Konuyu geçtiğimiz günlerde Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’e ileten Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği yönetimi Gören Göz Projesinden ilimizdeki görmeyenlerin de bir an önce yararlandırılması için talepte bulundu.

İstanbul ve Ankara’da başlanılan projenin Pilot il uygulaması safhasının ardından ilimizde de en kısa zamanda başlatılmasını isteyen Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Yönetimi, Nevşehir’in bu uygulamadan yararlanacak illerin ilk sıralarında yer bulması için Vekillerden konunun sıkı takibini de istediler.

Ülkemizde Ulaştırma Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen çalışmanın önümüzdeki aylarda tüm ülke geneline yayılması bekleniyor. Görme özürlü Vatandaşların gidecekleri yeri Navigasyon benzeri bir cihazla bulabilmelerine zemin sağlayan Gören Göz cihazının ilimizde uygulamaya geçirilmesini ilimizdeki tüm görme özürlülerde sabırsızlıkla bekliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.