banner461
banner195

Gribe Yakalanan Şifa Dede’nin Kapısını Çalıyor

Yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de son günlerde sık hava değişimlerine hazırlıksız yakalananlar grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi sağlık sorunları yaşadıkları gözleniyor.

Gribe Yakalanan Şifa Dede’nin Kapısını Çalıyor
01 Nisan 2015 Çarşamba 16:44

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de son günlerde sık hava değişimlerine hazırlıksız yakalananlar grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi sağlık sorunları yaşadıkları gözleniyor.

Kimi zaman güneşli, kimi zaman yağmurlu, kimi zaman ise soğuk ve kapalı geçen havalar karşısında tedbiri elden bırakanların adreslerinden biri de Nevşehir Pazaryeri içerisindeki baharatçı Şifa dede oluyor.

Yaklaşık 30 yıldır baba mesleği olan Baharatçılık yapan Tolga Kütük, son dönemlerde grip, nezle, soğuk algınlığı gibi şikayetlerle kendisine müracaat edenlerin sayısının bir hayli arttığına dikkat çekti. Bu tür rahatsızlıklara karşın tamamen bitkisel korunma yöntemlerini önerdiklerini belirten Şifa Dede Tolga Kütük, “Son dönemlerde grip ve nezle gibi sağlık sorunları yaşayan insanlarımızın sayısı bir hayli arttı. Bu tür sağlık sorunları yaşayan Vatandaşlarımıza Kuşburnu, Ihlamur, Nar Çiçeği, Ada çayı, Altın otu gibi bitkisel ürünleri tavsiye ediyoruz. Bu ürünler soğuk algınlığına karşın vücut direncini artıran ürünler” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
isimsiz - 3 yıl önce
abi bu adam pazarcı ne baba mesleği yanlış bilgi