banner461
banner195

Gülşehir Kaymakamı Özadalı İlçede Gezi ve İncelemelere Başladı

Gülşehir İlçesine kısa bir süre önce atanan Kaymakam Abdullah Özadalı Gülşehir i daha yakından tanımak için geziler düzenliyor

Gülşehir Kaymakamı Özadalı İlçede Gezi ve İncelemelere Başladı
07 Kasım 2012 Çarşamba 15:47

banner143
banner134

 Nevşehir merkeze bağlı Gülşehir İlçesi hakkında bilgiler toplayan Kaymakam Abdullah ÖZADALI, ilk olarak Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa DURSUN un katılımları ve bilgilendirmeleriyle halkın çokça şikâyet ettiği HES Projesinin tamamlanmasının ardından meydana gelen su birikintilerinin oluştuğu alanları gezdi.

 

Kaymakam Abdullah ÖZADALI, gezi kapsamında ilk olarak HES Projesi ile zarar gören Sadabad Parkında ve su seviyesinin yükseldiği yerlerde incelemelerde bulundu.

 

Su seviyesinin yükselmesi ile birlikte bazı alanların zarar görmesini müteakip firma yetkilileri ile irtibata geçtiklerini belirten Başkan Dursun, taahhütte bulundukları konularda kendilerini ikaz ettiklerini, neticesinde, ilk olarak Gülşehir Meslek Yüksekokulu binası altında su atma pompaları yerleştirildiğini belirtti. Pompalar sayesinde suların tahliye edildiğini belirten Başkan Dursun, ‘’sorunu tamamen ortadan kaldırmak için, bize taahhüt ettikleri, gezi parkuru olarak da kullanmayı düşündüğümüz sette nin yapılmasını bekliyoruz’’ dedi.

 

Settenin yapılmasının ardından oluşacak alanda gerçekleştirmeyi düşündükleri projeleri Kaymakam Özadalı’ya anlatan Başkan Dursun, Sadabad Parkı altında oluşturulacak atık su toplama merkezinden pompalar vasıtası ile 2200 m uzaklıktaki arıtma tesisine göndererek buradaki suyu tahliye edeceklerini belirten başkan Dursun, atık su da oluşabilecek sorunlar için de hemen düğmeye bastıklarını belirtti

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.