banner461
banner195

Gümüşkent Rehabilitasyon Merkezi ve Nevşehir Üniversitesi Ortak Çalışma!...

Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşkent kasabasında bulunan Gümüşkent Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde seramik odası oluşturuldu.

Gümüşkent Rehabilitasyon Merkezi ve Nevşehir Üniversitesi Ortak Çalışma!...
18 Şubat 2013 Pazartesi 10:02

banner143
banner134

 Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşkent kasabasında bulunan Gümüşkent Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü 18 yaş üstü 60 kapasiteli,kamu yararına çalışan bir kuruluştur. Kuruluşumuzda kuruluş müdürümüz İlkhan KOCAMAN' ın gayretleriyle seramik odası oluşturularak hizmete alındı. Öğretilebilir düzeyde zeka aralığındaki zihinsel engellilerimize yönelik seramik ve resim çalışması yapılmaktadır.Konu ile ilgili olarak valilik makamının görevlendirmesiyle Nevşehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde görev yapmakta olan Seramik ve Cam Tasarımı Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Tuna Aydın,Resim Bölümünden Araştırma Görevlisi Savaş Kurtuluş Çevik  haftada 2 gün kuruluşumuza gelerek seramik ve resim çalışmalarının yaptırılmasına katkıda bulunmaktadırlar.Engellilerimize ilgilerini esirgemeyen Üniversitemiz rektörü Prof.Dr.Filiz Kılıç'a ve hocalarımıza teşekkürler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gökhan - 5 yıl önce
çok degerli meslektasim ilkhan kocamani yapmis oldugu calismalardan dolayi kutluyor ve basarilarinin devamini diliyorum...