banner461
banner195

Hak Kaybına Uğramak İstemeyenlere Önemli Duyuru

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Operatör belgesi alan veya alacak olan kursiyerlerin oluşabilecek hak kayıplarının önlenmesi açısından önemle duyuruldu.

 Hak Kaybına Uğramak İstemeyenlere Önemli Duyuru
20 Mart 2015 Cuma 16:24

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Operatör belgesi alan veya alacak olan kursiyerlerin oluşabilecek hak kayıplarının önlenmesi açısından önemle duyuruldu.

Açıklamada; “Resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde; "Sertifikaların sürücü belgesine dönüştürülmesi, Kursu başarı ile bitiren kursiyerler, sertifikalarını kursun bulunduğu mahaldeki trafik tescil şubelerine, kurs mahallinde trafik tescil şubesi bulunmaması hâlinde ise o yerleşim biriminin bağlı bulunduğu il veya ilçedeki trafik tescil şubesine, sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmek üzere en geç iki yıl içinde başvururlar. Süresi içerisinde sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erer. Sertifikalar sürücü belgesiyle değiştirilmedikçe karayolunda araç kullanılamaz. Geçmiş dönem sertifikalarının geçerlilik süresi: Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce, düzenlenmiş olan sürücü sertifikaları bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki yıl içinde sürücü belgesine dönüştürülür. Süresi içerisinde sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erer." denilmektedir. Operatör belgesi alan veya alacak olan kursiyerlerin yukarıda ifade edilen maddeler çerçevesinde hareket etmeleri oluşabilecek hak kayıplarının önlenmesi açısından önemle duyurulur” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.