banner461
banner195

Hiçbir Kaynak Tükenmez Değil

Nevşehir’in termal turizm merkezi Kozaklı ilçesinde termal su kaynaklarının tasarruflu kullanılması amacıyla kurulan yeni sistem sayesinde ilçedeki termal su kaynağının uzun yıllar tasarruflu kullanılması sağlanıyor.

 Hiçbir Kaynak Tükenmez Değil
30 Temmuz 2015 Perşembe 13:05

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in termal turizm merkezi Kozaklı ilçesinde termal su kaynaklarının tasarruflu kullanılması amacıyla kurulan yeni sistem sayesinde ilçedeki termal su kaynağının uzun yıllar tasarruflu kullanılması sağlanıyor. 

Bölgede ısınmada ve kaplıcada kullanılan sıcak suyu kurulan reenjeksiyon sistemiyle tekrar kaynağına ulaştırdıklarını belirten Yetkililer, renjeksiyon sistemiyle yer altı sularının tekrar yükseldiğini ve böylelikle ilçeye yıllarca yetecek sıcak su kaynaklarını tekrar beslemeye başlandığını da sözlerine ekledi.

Yetkililer, “Yaptığımız çalışmalar sayesinde neredeyse ilçemizin bütün mahallelerine ulaştık. Jeotermal kaynak hattını genişlettik. En son olarak ise jeotermal kaynaktan faydalanamayan merkezdeki tek mahallemiz olan Yıldız Evler Mahallesi'ne de hattı döşedik ve böylelikle bütün mahallelerimiz jeotermal kaynakla ısınmaya başladı" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.