banner461
banner195

Hızlı Tren Projesi Hayata Geçti..!

Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde Nevşehirlileri ve Kayserililer'i sevindiren gelişmeyi Nevşehir Il Koordinatörü ve AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel açıkladı.

Hızlı Tren Projesi Hayata Geçti..!
27 Ocak 2015 Salı 10:40

banner143
banner134
Karayel'den Nevşehir ve Kayseri'ye Hızlı Tren Müjdesi ....Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde Nevşehirlileri ve Kayserililer'i sevindiren gelişmeyi Nevşehir Il Koordinatörü ve AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel açıkladı.

Nevşehir Il Koordinatörü ve AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Nevşehir ve Kayseri'nin en önemli projesi olarak gösterdiği Hızlı Tren Projesi'nin Yüksek Planlama Kurulu'nda (YPK) kararının tamamlandığı ve 142 kilometre uzunluğunda çift hatlı Yerköy-Kayseri YHT projesinin bu yıl içinde ihalesi yapılıp, temelinin atılacağını söyledi.


YENİ HEDEF KAYSERİ, NEVŞEHİR, AKSARAY, KONYA VE ANTALYA YHT HATTI

Karayel, şöyle konuştu: Hızlı Tren Projesi Yüksek Planlama Kurulu Kararı tamamlanmış, 142 kilometre, çift hatlı Yerköy Kayseri YHT Projesi yapımı müşavirlik ve kontrolörlük hizmetleri için 1 milyar 885 milyon 292 bin 133 TL proje bedeli belirlenmiştir.


Ayrıca, yatırım programı 14 Aralık 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. Bu proje, Ankara Sivas YHT ana hattı bitirilirken eş zamanlı olarak bu hattımızda tamamlanacaktır. Bu proje için 2015 yılı yatırım programına YPK kararıyla ek ödenek olarak 1 milyon TL konulmuştur. Kayseri YHT projesi, TCDD Genel Müdürlüğü'nce 2015 yılı içerisinde ihalesi yapılacak ve temeli atılacaktır. Bundan sonraki hedefimiz, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya ve Antalya YHT hattının gerçekleşmesi için çalışmak olacaktır."

Kaynak: Yeni Akit Gazetesi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
işine mi gelme di... - 3 yıl önce
al sana kandırmaca....hani tiren...kayserili aldı...size 2023 gelir hah hah....antalya nevşer uçuşu o da kayseriye gitti...uyu uyu........
Avatar
Hadi hadi - 3 yıl önce
seçimmi yaklaştı yoksa ne tren gelir ne Antalya uçak seferi gelir görmeyince inanmam lafınan peynir gemisi yürütülüyor kaç Yıldır yazılıp duruyor ha geldi ha gelecek gelir gelir
Avatar
vatantaş - 3 yıl önce
gelirgelir daha cokbekleriz üç millet vekillerimizen
Avatar
ŞEVKET yerimdar - 3 yıl önce
sayın karayel bu sefer bari il koordinatörü olarak aday adaylarına insan gibi davranın. eşit davranın. kimlere neler söylediğinizi, kovmaktan beter ettiğinizi belediye başkanlığı aday adaylarına olan tavrınızdan gördük. hakkın hesabı altında kalacaksın. kabirde bekleyenin çok olacak hak için.
Avatar
ali veli - 3 yıl önce
haberde sanki nevşehir gibi yapmayın bizene yozgatın yht sinden
Avatar
abuziddin - 3 yıl önce
hızlı uçak hattıda isterik