banner461
banner195

İlk Başlarda T.C İle Alakamız Olmadığı Düşünülüyordu

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Murat Asiltürk, kurumun faaliyete başladığı ilk günlerde insanların Avrupa Birliği ile işbirliği yapan Kuruma sanki Türkiye Cumhuriyeti ile alakası olmayan bir kurum olarak baktıklarını söyledi.

İlk Başlarda T.C İle Alakamız Olmadığı Düşünülüyordu
09 Eylül 2013 Pazartesi 11:28

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Murat Asiltürk, kurumun faaliyete başladığı ilk günlerde insanların Avrupa Birliği ile işbirliği yapan Kuruma sanki Türkiye Cumhuriyeti ile alakası olmayan bir kurum olarak baktıklarını söyledi.

Kurumun işleyişinin geçen süre içerisinde daha iyi anlaşıldığını belirten Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Nevşehir İl Koordinatörü Asiltürk, şu ana kadarki çalışmalarında en çok rastlanan sorunun yatırımcıların ön finansman sorunu olduğunu, Avrupa Birliğinin şu an için yatırımcılara ön finansman sağlamasının mümkün olmadığını vurguladı.

Asiltürk, “Genel itibariyle bizlere sorulan soruların başında kurum olarak neden yaptığımız çalışmalarda çok istekli olduğumuz soruluyor. Buna cevabımız ancak şu olabilir, Memleketimize bir değer katmak, memleketimizin ekonomik anlamda yeni değerler kazanmasını sağlamak istiyoruz. Öte yandan kurum olarak en çok karşılaştığımız sorun ise yatırımcılarımızın ön finansman sorunu var. Özellikle ön finansman yapılabilir mi diye soruluyor, Şu an Avrupa Birliğinden böyle bir ön finansman yapılabilmesi mümkün değil. Projeyi onaylayan ve takip eden kurum biziz. Düzenli olarak kontrollerimizi yaparak yatırımın düzgün bir şekilde yapılmasına özen gösteriyoruz. Kurumumuzun açıldığında daha farklı yorumlar yapılıyordu. Örneğin Avrupa Birliği ile birlikte çalıştığımızı öğrenince insanlarımız sanki Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili olmadığımız gibi yorumlar yapılıyordu. Zamanla yatırımcılarımız kurumumuzun işleyişine vakıf oldular. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha fazla miktarlarda fonlar aktarabileceğimizi düşünüyoruz yatırımcılarımıza” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.