banner461
banner195

İş Danışmanları İşsizi Yönlendiriyor

Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen danışmanların işsizleri işe yönlendirme çalışmaları aralıksız sürüyor.

İş Danışmanları İşsizi Yönlendiriyor
13 Eylül 2013 Cuma 11:25

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen danışmanların işsizleri işe yönlendirme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde İş ve Meslek Danışmanı sayısının 13’ e yükselmesi ile birlikte atanan İş ve Meslek Danışmanları kuruma gelen vatandaşlarla birebir ilgilenerek vatandaşı uygun iş veya mesleğe yönlendirme yapma faaliyetlerini hızlandırdı.

Aynı zamanda dönüşümlü olarak okul ziyaretlerine çıkarak ortaokul ve lise öğrencilerine doğru meslek seçimi ile ilgili bilgilendirme sunumu yapmaya başladı.

Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, halkın yoğun olduğu yerlere veya üniversite gibi öğrencilerin çok bulunduğu mekânlara stant açarak bilgi broşürlerinin dağıtılmaya devam edildiğini, iş arayan işsizlere İş ve Meslek Danışmanlığı yaparak İşsizlik Sigortası ve genel kurumun verdiği hizmetler konusunda işsizleri bilgilendirmeye devam ettiklerini dile getirdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 5 yıl önce
adami i̇şe aliyorlar kölesi̇ymi̇ş gi̇bi̇ çaliştiriyor ondan sonrada i̇şi̇ beğenmi̇yor deni̇li̇yor allah bi̇ldi̇ği̇ gi̇bi̇ yapsin hem parani geç veri̇yorlar di̇ledi̇ği̇ni̇de i̇şten çikariyor hemde köle muamelesi̇