banner461
banner195

Kapadokya Bölgesinin ilk Montessori Okulu Ürgüpte Açılıyor

Kapadokya Bölgesinin ilk Montessori Okulu Ürgüpte Açılıyor...

Kapadokya Bölgesinin ilk Montessori Okulu Ürgüpte Açılıyor
20 Temmuz 2013 Cumartesi 15:30

banner143
banner134

Kapadokya Bölgesinin ilk Montessori Okulu Ürgüpte Açılıyor
İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı Kapadokya MYO tarafından Ürgüp ilçe merkezinde 2-6 yaş grubuna eğitim verecek olan Montessori Okulu 2013-2014 akademik yılında eğitim hayatına başlamak için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

İlçemiz Fabrika Caddesinde bulunan binada süren çalışmaları yerinde inceleyen Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, kreşi gezerek "Yavrularımız için herşey düşünülmüş emeği geçenleri tebrik ediyorum." dedi.

Montessori nedir?

Montessori Eğitim programı temeli bireysel eğitime dayanan Maria Montessori tarafından geliştirilmiş, 100 yıldır dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bir eğitim modelidir. İtalya’nın ilk kadın doktoru olan Maria Montessori, Montessori Metoduyla dünyada eğitime yeni bir bakış açısı getirmiştir.

Neden Montessori?

Montessori eğitimi, geleneksel eğitimden farklı olarak, her çocuğun kendine özgü bir gelişime sahip, bireysel bir kişilik olduğunu ve kendi kapasitesi doğrultusunda öğrenebileceğini savunur. Bu eğitimi almış olan çocukların gelecek yaşamlarında başkalarına ve kendilerine saygı duyan, sorumluluk sahibi, toplumda uyum içinde yaşamlarını sürdüren bireyler olmaları Montessori metodunu seçmemizin en güçlü nedenlerindendir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tebrikler - 5 yıl önce
umarım başarılı olur ve bu okulların sayısı artırılır,düşünen ve emeği geçenlere saygılar.
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
ürgüplüleri tebrik ediyorum herkes biz lideriz derken ürgüp yeni ortaokuluna, yeni sağlık meslek lisesine, yeni meslek lisesi ek binasına, yeni bağımsız anaokuluna, yeni çok programlı lisesine ve yeni bir de kreşine kavuşuyor bunların hepsi şu 3 ayda yapılıyor. tek kelime ile helal olsun emeği geçenlere.