banner461
banner195

Kızılay Bereketi Kızılay’la Yıl Boyu Sürecek

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, Türk Kızılay’ının geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kurban bayramı öncesinde Vekalet yoluyla kurban kesim kampanyası başlattığını belirtti.

Kızılay Bereketi Kızılay’la Yıl Boyu Sürecek
25 Eylül 2013 Çarşamba 11:14

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA)  Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, Türk Kızılay’ının geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kurban bayramı öncesinde Vekalet yoluyla kurban kesim kampanyası başlattığını belirtti.

Söz konusu kampanya ile vekalet yoluyla kurban bağışlayan Vatandaşların sadece kurban bayramı süresince değil, yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelerinin evlerine et girmesine de vesile olacaklarını belirten Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, “2006 Yılından beri Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılay’ı, bu yıl ki kampanyasında hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor. Türk Kızılay’ının artık geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası, 2013 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılay’ı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştırmaya devam edecek. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece kurban döneminde değil yıl boyunca ete kavuşacak. Türk Kızılay’ının Kurban’da Kızılay Modeli sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun bir şekilde yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde amacına uygun olarak özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt kurumunun modern kombinalarında vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak, Kurban Bayramının ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun olarak gerçekleştirilecek kesimlerde Veterinerler ve noterlerde bu uygulamaya eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılay’ı şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Nevşehir şubemizde Türk Kızılay’ı genel merkezince gönderilecek olan kavurma konservelerini, bölgemizde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yılın belirli dönemlerinde dağıtacak. Türk Kızılay’ı ile iyilik yine sınır tanımayacak. Bu yıl düzenlenecek olan kampanyamızda Vatandaşlarımız yurt içinde et ve süt kurumu kombinalarında kurban kesimlerini yapabileceği gibi, yurt dışında da Afrika, Asya ve Balkan ülkelerinde kurban kesim vecibelerini yerine getirebilecek. Yurt içi kurbanlık kesimlerinden elde edilecek etlerin tamamı önceki yıllarda da olduğu gibi konserve yapılarak ihtiyaç sahibi ailelere şubelerimiz aracılığıyla dağıtılacak. Yurt dışında ise kesim ve dağıtımlar yine Kızılay ekiplerince yapılacak. Kurban döneminin ardından Türk Kızılay’ı, her vekalet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bu kütü kavurma konservesi ve süreci anlatan DVD gönderecek. Vatandaşlarımız Kurban ibadetlerinin bankalardaki bağış hesaplarını, Türk Kızılay’ı Şubelerini, PTT Şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 Çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresimizi kullanarak vekaletlerini verebilecek. Ödemesini kredi kartı ile gerçekleştirecek olan vekalet sahipleri, 4 taksit imkanından da yararlanabilecek” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.