banner461
banner195

Korkunç cinayetlerin zanlısı iş arkadaşları çıktı ...

Aksaray’da 2 kişiyi boğazını ve cinsel organını keserek öldüren katil zanlısının Emniyetteki sorgusunda ilginç detaylar ortaya çıktı :Korkunç cinayetlerin zanlısı iş arkadaşları çıktı...

Korkunç cinayetlerin zanlısı iş arkadaşları çıktı ...
27 Aralık 2015 Pazar 00:06

banner143
banner134
Aksaray’da birer gün arayla boğazları ve cinsel organları kesilerek öldürülen 2 kinin katil zanlısı yapılan çalışmalar sonucu yakalanırken, olayla ilgili korkunç detaylar ortaya çıktı. Demirtaş emniyetteki sorgusunda verdiği ifadeler kan dondurdu. Sırada 4 kişinin daha olduğunu söylediği öğrenilen Demirtaş, maktulleri karısıyla ilişki dedikoduları olduğu iddiası ile öldürdüğünü söyledi.

Polis Zanlıyı Konumlarından Tespit Etti

Cinayetlerin ardından geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlatan Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bazı delillere ulaştıktan sonra öldürülen Çekiç ve Doğan’ın çalıştığı fabrika üzerinde yoğunlaştı. Fabrikada çalışan yüzlerce işçinin isim ve telefon listesini incelemeye alan polis, tüm numaraların geçmiş konum bilgilerini tek tek inceledi. Cesetlerin bulunduğu tarih ve öncesi tarih üzerinde duran polis ekipleri, belirlenen tarihlerde cesetlerin atıldığı konumda hangi telefon numaralarının bulunduğunu araştırdı. Yapılan incelemeler sonrasında Soner Demirtaş isimli şahsın belirlenen tarihlerde cesetlerin bulunduğu konumlarda bulunduğunu belirlerken, şahıs üzerinde teknik ve fiziksel takibini yoğunlaştırdı. Yeterli delil ve bulgulara ulaşan polis yaptığı operasyonla şahsı yakaladı.

Polis Gözaltıyla Sıradaki Cinayeti Engelledi

Polis ekipleri cinayetlerle alakalı geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlatmıştı. Yapılan çalışmalar kapsamında her türlü delili ve şüpheliyi değerlendiren polis, 2’inci gün aynı fabrikada çalışan Uğur D.’yi (26) ifadesini almak üzere gözaltına aldı. Yakalanan katil zanlısı ise sorgusunda sıradaki kişinin Uğur D. olduğunu ve yakalanmasaydı onu ölüm sonrasının onda olduğunu söyledi. Polis ekipleri, ifade için aldığı Uğur D.’nin de öldürülmesini engellemiş oldu.

Karısıyla İlişkileri Olduğu İddiasıyla Öldürmüş

Yakalanan katil zanlısı Savaş Demirtaş (26), emniyette girdiği ilk sorgulamasında öldürdüğü kişiler ve karısının arasında iş yerinde birçok dedikodu duyduğunu söylediği öğrenildi. Kadir Çekiç ve İmdat Tayfur Doğan’ı karısıyla ilişki dedikoduları olduğu için öldürdüğünü söylediği öğrenilen Demirtaş, bu dedikodular üzerine kendine yediremediğini belirterek cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi.

Sırada Karısıyla Beraber 4 Kişi Daha Vardı

Emniyetteki sorgusunda cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenilen Savaş Demirtaş’ın ölüm listesinde 4 kişi daha olduğunu söylediği öğrenildi. Bunlardan birinin Uğur D. olduğunu söylediği öğrenilen Demirtaş, ismi öğrenilemeyen diğer 2 kişi ile birlikte son olarak da karısını öldürdükten sonra polise teslim olacağını söylediği öğrenildi.

KATİL ZANLISI AKSARAY ADLİYESİ’NE SEVK EDİLDİ

Aynı fabrikada çalıştığı iki arkadaşını boğazını ve cinsel organını keserek öldüren katil zanlısı Savaş Demirtaş, saat 23.00 sıralarında emniyetteki sorgusunun ardından Aksaray Adliyesi’ne sevk edildi. Adliyeye gelen şüpheli gazetecilerin sorularına cevap vermedi.


aksaray 68
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.