banner461
banner195

Köy Okullarında Ücretsiz Saç Kesecekler

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan Kuaförlük kursuna katılan kursiyerler el becerilerini geliştirmek amaçlı etkinlikte köy okullarında öğrenim gören öğrencilerin saçlarını ücretsiz olarak kesecekler.

 Köy Okullarında Ücretsiz Saç Kesecekler
14 Nisan 2015 Salı 17:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan Kuaförlük kursuna katılan kursiyerler el becerilerini geliştirmek amaçlı etkinlikte köy okullarında öğrenim gören öğrencilerin saçlarını ücretsiz olarak kesecekler.

Edinilen bilgiye göre Mayıs ayının son iki haftası ve Haziran ayının ilk iki haftasında olmak üzere toplam 4 hafta süreyle Nevşehir Merkezin 8 köyünde söz konusu faaliyete katılacak olan Halk Eğitim Merkezi Kuaförlük kursu kursiyerleri bir yandan el becerilerini geliştirirken, bir yandan da eğitim öğretime katkı sağlayacaklar.

Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin Kasabasında başlatılacak olan söz konusu ücretsiz saç kesimi uygulamasına kuaförlük kursunda halen kurs gören 15’e yakın kursiyerin katılacağı bildirildi.

Geçtiğimiz yıllarda da yapılan uygulamanın bu yıl özellikle kırsal kesimde ve gerçekten ihtiyaç duyulan okullarda yapılması kararlaştırıldı.

Ücretsiz saç kesimi uygulamasından 8 okulda yaklaşık 500 öğrencinin yararlanması hedefleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.