banner461
banner195

Kozaklı FTR’de Özel Program

Bilindiği üzere, 18 Mart Çanakkale Zaferinin bu yıl 100. Yıl dönümünü karşılamış bulunmaktayız. Bu doğrultuda hastanemizde tedavi gören hasta ve refakatçilerimiz, personelimiz ve kurum dışından pek çok misafirin katılımı ile şehitlerimizi anma programı gerçekleşti.

 Kozaklı FTR’de Özel Program
21 Mart 2015 Cumartesi 16:55

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Bilindiği üzere, 18 Mart Çanakkale Zaferinin bu yıl 100. Yıl dönümünü karşılamış bulunmaktayız. Bu doğrultuda hastanemizde tedavi gören hasta ve refakatçilerimiz, personelimiz ve kurum dışından pek çok misafirin katılımı ile şehitlerimizi anma programı gerçekleşti.

Programın açılışı Kuran-ı Kerim tilavetiyle yapıldıktan sonra, günün anlam ve önemini belirtmek üzere Hastane Yöneticisi Dr. Atikullah Ghiasee kürsüye davet edildi. 

Dr. Ghiasee Çanakkale Zaferinin Türk milleti için çok önemli bir yere sahip olduğunu, günümüzde dahi bağımsızlığını kazanmak isteyen milletler için bir örnek model olduğuna dikkat çekti.

Daha sonra Dr. Ghiasee konuşmasını şu şekilde sürdürdü “Bundan yüz yıl önce atalarımız bu vatan için kanını canını verdiyse şimdi bizde millet olarak bu mukaddes emanete en güzel şekilde sahip olmalıyız, zira dün sıcak savaş vardı bugün ise bilim savaşı var, teknoloji savaşı var eğer biz millet olarak en güzel şekilde ilim tahsil edersek işte o zaman atalarımıza olan vefa borcumuzu ödemiş oluruz diye düşünüyorum. İfadelerini kullandı. Daha sonra ise Hastanenin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Erdal Yalçın konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Program, İlahi ve Kaside seslendirilmesi, İlçe Müftülük görevlisi Enes Başer’in  “Çanakkale Zaferinin Manevi Boyutu” isimli konuşmasını yapması ve hastaların okuduğu şiirlerinin ardından son buldu. Programın sonunda hastalarımız düzenlenmiş olan programdan çok memnun kaldıklarını ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.