banner461
banner195

Kozaklı İlçesinin İçme Suyu Sorunu Çözüldü

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde yaklaşık 90 yıldan beri sorun olan içme suyu, açılan yeni kuyudan yüksek debide su bulunması ile çözüme kavuştu.

Kozaklı İlçesinin İçme Suyu Sorunu Çözüldü
12 Haziran 2014 Perşembe 14:14

banner143
banner134

 Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde yaklaşık 90 yıldan beri sorun olan içme suyu, açılan yeni kuyudan yüksek debide su bulunması ile çözüme kavuştu.

Belediye başkanı olan Celalettin Güven, birinci önceliği içme suyu sorununa ayırdı. Kurduğu uzman ekiple ilçede arama yapan Güven, Taşlıhöyük yolu üzerinde bulduğu kuyudan saniyede 26 litre debisinde çıkan su ile ilçe halkının yüzünü güldürdü. Seçim dönemi sonrasında Kozaklı halkının büyük bir teveccühle kendisini başkanlığa seçtiğini kaydeden Güven, bunun sorumluluğunu üzerinde hissederek ekibiyle birlikte geceli gündüzlü çalışma içerisine girdiğini kaydetti.

Seçim vaatleri içerisinde, halkın istekleri doğrultusunda en önemli projelerinden birini içme suyunun oluşturduğunu kaydeden Güven, “İlçemiz 1954 yılında kuruldu. O yıldan bu yana içme suyu problemi vardı. Benim aileme göre ise 80-90 yıldır içme suyu sorunu bulunuyor. Rabbim, bize içme suyu bulmayı nasip etti. Gece gündüz çalışarak ilçemize tertemiz içme suyu vermeye başladık. Vatandaşımız da çok mutlu oldu. Bizi destekledi, yol gösterdi. Bulduğumuz suyu sisteme verdik. Şimdi yeni bir sistem kurulumu üzerinde çalışıyoruz. Bunu yaptığımızda yeni kuyudan verdiğimiz suyu mevcut sistemden ayrıştıracağız. Mevsimsel olarak evlerde su azalması yaşandığından dolayı takviye olarak sisteme verdik. Sonrasında ilçemizin en az 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak olan kaynağımızdan tertemiz suyumuzu halkımızın kullanımına sunacağız. Böylece içme suyu az akacak, kesme işlemi uygulanacak gibi cümleleri halkın zihninden kesmiş olacağız.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
helal sana başkan - 4 yıl önce
ellerine sağlık başkan
Avatar
yalanın böylesi - 4 yıl önce
kozaklıda su sorunu oldugunu biz bilmiyorduk.365 gün suyumuz yıllardır akar ta 1995ten beri
Avatar
kemal - 4 yıl önce
kozaklının su sorununu kemal yüksel çözmüştü benim bildigim.
Avatar
kozaklı - 4 yıl önce
kemal yüksel beye de teşekkür edi̇yoruz.i̇çi̇lebi̇li̇r su geti̇rdi̇ği̇ i̇çi̇nde beledi̇ye başkanimiz celaletti̇n güven beye de teşekkürler...
Avatar
BÜLENT YILMAZ - 4 yıl önce
ben bizzat sağlik bakanliğina baş vuru yaptim suyunu tahlil yaptirdim ve suyunuzda aşiri derecede bakderi tespit edilmiştir. suyunuz içilemez?
Avatar
hüsameddin - 4 yıl önce
bende memleketin sayılı damacana ve pet şişe sularına baktım.şehirsuyundan daha pis.