banner461
banner195

Kozaklı Kür Merkezi Yurt Dışından Hasta Kabul Edebilecek

Türkiye’nin en önemli termal turizm merkezlerinden biri olan Kozaklı ilçesinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önümüzdeki aylarda yurt dışından da hasta kabul edebilecek.

Kozaklı Kür Merkezi Yurt Dışından Hasta Kabul Edebilecek
09 Aralık 2013 Pazartesi 10:34

banner143
banner134

 Kozaklı Kür Merkezi Yurt Dışından Hasta Kabul Edebilecek

Ünlübay “Biz Talip Olacağız, Gerisi Bakanlığa Kalmış”

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli termal turizm merkezlerinden biri olan Kozaklı ilçesinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önümüzdeki aylarda yurt dışından da hasta kabul edebilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Ülkemiz genelinde rehabilitasyon hizmeti verilebilen sayılı merkezler arasında bulunan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kür Merkezine yurt dışından da hasta kabulleri konusunun bakanlığın tasarrufunda bulunduğunu belirtti.

Bakanlığın bu yönde bir çalışmasının bulunduğunu ve İl sağlık müdürlüğü olarak Kozaklı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine yurt dışından hasta kabulü konunda talepte bulunaklarını söyleyen İl Sağlık Müdürü Ünlübay,  “Türkiye genelinde fizik tedavi hizmeti verebilen çok sayıda sağlık kuruluşu var. Ancak rehabilitasyon konusunda sayılı sağlık kuruluşu bulunuyor. Kozaklı ilçemizdeki merkezimizde bunlardan biri. Rehabilitasyon tedavisi fizik tedaviye nazaran daha çok maliyet gerektiren ve donanım gerektiren bir iş. Bu nedenle Kozaklı ilçemizdeki merkezimizde bu aşamada önemli bir merkez. Kozaklı ilçemizdeki fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezimize çok ciddi bir talep var. Keza şu an için 2 ya da 3 aya randevu vererek merkezimiz hizmet veriyor. Bizim önceliğimiz kendi hastalarımız. Ama bakanlığımız yurt dışı hastalarının da kabulü konusunda talebimizi sorarsa yurt dışı hastalarımızı da kabul edebileceğimizi belirteceğiz. Bu arada merkezimizde yatak kapasitesinin artırılması konusunda başlattığımız çalışmalarımızda sürüyor” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.