banner461
banner195

Lara Kolejinden Türkiye'ye Model Uygulama

Özel Nevşehir Lara Koleji bu yıl 5.sınıf öğrencilerine sürpriz bir etkinlik uygulama kararı aldı.

Lara Kolejinden Türkiye'ye Model Uygulama
07 Eylül 2013 Cumartesi 10:46

banner143
banner134

    Özel Nevşehir Lara Koleji  bu yıl 5.sınıf öğrencilerine sürpriz bir etkinlik uygulama kararı aldı. Özel Lara Koleji yürürlüğe giren 4+4+4 eğitim sistemine göre ortaokul sayılan 5.sınıf öğrencilerine oryantasyon eğitimi  uygulayacak.   Nevşehir’de ve Türkiye’de ilk defa 5. Sınıf öğrencilerine 3 günlük oryantasyon programı uygulanacak.

Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan bu etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü ” Okula yeni başlayacak olan  öğrencilerinin okula uyum sağlamada problemler yaşadığını biliyoruz.  Bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılması için Türkiye’de tüm okullarda  ana sınıfı ve 1.sınıf öğrencilerine yönelik  oryantasyon eğitimi uygulanmaktadır. Lara Koleji olarak yeni eğitim yılında artık ortaokul sayılan 5. Sınıf öğrencilerine de benzer bir etkinlik uygulama kararı aldık. Bu yıl okulumuza gösterilen ilgi ve talep doğrultusunda 5. Sınıflarda   6 şube açtık. Bu öğrencilerimizin tamamı ortaokula ilk defa başlayacaklar. Bu yüzden onların da uyum sorunlarını en aza indirmek için okullar açılmadan önce 3 günlük bir oryantasyon programı gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimizin branş sistemine uyumlarını kolaylaştırmak; öğretmenleri ile tanışmaları, akademik programlar ve sosyal süreçler hakkında bilgi sahibi olmaları ve okula alışmaları için "Oryantasyon Programı" hazırladık.   Bu uygulama sayesinde 5. Sınıf öğrencilerimizin hem okulun fiziki şartlarına, hem öğretmenlerine hem de diğer sınıf arkadaşlarına alışmaları daha  sağlıklı bir şekilde gerçekleşecektir.       Bu vesileyle yeni eğitim öğretim sezonunun Nevşehir’imiz  ve ülkemiz adına hayırlı  uğurlu olmasını ve  tüm  eğitim camiasına başarılar getirmesini  dilerim” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli eğitimci - 5 yıl önce
sayın haber sitesi hoşunuza gitmeyen yorumları yayınlamıyorsunuz.lütfen bu yorumu yayınlayın.altınyıldız koleji ortaokul öğrencilerine oryantasyon eğitimini yıllardır uyguluyor.bu yılda 19-29 ağustos arası 2 hafta uyguladı.yaptığınız haberde türkiyede ilk demişiniz.ltf hatanızı düzeltiniz.
Avatar
nevsehir gençlik - 5 yıl önce
Lara koleji büyük atakta son yıllarda hayırlı olmasını diliyoruz
Avatar
yusuf aydın - 5 yıl önce
Lara kolejim seni cok özlüyorum nevsehirin gururu
Avatar
orhan dirikoc - 5 yıl önce
Okullar açılsa halı saha maçlarını özlemişim
Avatar
tarafsız eğitimci - 5 yıl önce
lara kolejinin rakiplerinin psikolojilerini anlaya biliyorum.
Avatar
fenli yildiz ogrenci - 5 yıl önce @Nevşehirli eğitimci
cok guzel ozel okullar nevsehire hizmet icin calisiyor iki okulumuzda tebrik ederim ama lara kplezi cok ilgi cekici bu aralar altin deger kaybediyooo daha cok calismak gerek sanırım
Avatar
FENLİ YILDIZ ÖĞRENCİ - 5 yıl önce
Yaptığım yorumu düzeltiyorum lütfen dikkatte alın
Çok güzel özel okulların nevsehire hizmet için Yarışmaları iki okulumuzuda tebrik ederim. Ama lara Koleji çok ilgi çekici bu aralar altın değer kaybediyor çok çalışmak lazım
Avatar
duran - 5 yıl önce
Laraaaaaaaaaaaaaaaa
1 number