banner461
banner195

Mahallelinin İsteğine Kısmi Olsa da Çözüm

Nevşehir merkez Bahçelievler mahallesinde yıllardır virane bir şekilde kalan, mahalle sakinlerini huzursuz eden evin bahçesi yıkıldı, yıkılan bahçe duvarından çıkan molozlar ise virane binanın içerisine girilmemesi için kapı ve pencereler kapatıldı.

Mahallelinin İsteğine Kısmi Olsa da Çözüm
22 Ekim 2013 Salı 12:21

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkez Bahçelievler mahallesinde yıllardır virane bir şekilde kalan, mahalle sakinlerini huzursuz eden evin bahçesi yıkıldı, yıkılan bahçe duvarından çıkan molozlar ise virane binanın içerisine girilmemesi için kapı ve pencereler kapatıldı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Bahçelievler mahallesinde bulunan ve yıllardır çok sayıda mirasçısı olması nedeniyle bir türlü ne yıkılan, ne de onarılarak içerisinde barınılan virane ev konusunda mahalle sakinleri belediyeden yardım talebinde bulunmuştu. Mahalle sakinleri aralarında topladıkları şikayet dilekçelerinde söz konusu evin içerisine çocuklarının girmesi nedeniyle huzursuz olduklarını, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerin bu virane binada barındığını dile getirmişlerdi. Binanın yıkılmasını isteyen mahalle sakinlerinin bu talebine kısmi de olsa cevap veren Nevşehir belediyesi ekipleri binanın bahçe duvarını yıkıp bu duvarın kalıntıları ile binaya giriş kapısını ve çocukların rahatlıkla ulaşıp binanın içerisine girebilme ihtimali bulanan pencereleri kapattı.

İti katlı virane bina ile ilgili şimdilik alınan bu tedbir mahalle sakinlerini memnun etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.