banner461
banner195

Moskova'daki festivale katılan tek Türk belediye başkanı

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Türkiye festivaline katılmayı başarabilen tek Türk belediye başkanı oldu.

Moskova'daki festivale katılan tek Türk belediye başkanı
21 Haziran 2017 Çarşamba 12:14

banner143
banner134
Yurt dışına çıkış izni verilmeyen bazı belediye başkanlarının Türkiye'nin Moskova'da düzenlediği festivale katılamadığı haberleri medyaya yansırken, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan'ın festivale katılmayı başarabilen tek belediye başkanı olduğu ortaya çıktı.

Türkiye'nin Moskova'da düzenlediği festivale destek olan çok sayıda belediye başkanı, yurt dışına çıkış izni verilmediği için Rusya'ya gidemedi. Konuyu gündeme getiren CHP Genel başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, haklarında hiçbir adli soruştırma bulunmayan belediye başkanlarının yurt dışına çıkmasına izin verilmemesini eleştirmişti.

BİR TEK O KATILDI

Festivale hiçbir belediye başkanının katılmasına izin verilmediği söylense de, arada bir ismin kaynadığı görüldü. O da Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan. Kapadokya standında fotoğraflar çektiren Karaaslan'ın, festivalde Rus basınına demeç verdiği de görülüyor.

Hiçbir bir belediye başkanına çıkış izni verilmezken Uçhisar Belediye Başkanı'nın festivale nasıl katıldığı merak konusu oldu.


Kaynak: Turizm Güncel

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.