banner461
banner195

Nakliyecinin İş Sıkıntısı Büyüyor

Nevşehir Merkeze bağlı Kavak beldesinde ve Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde narenciye nakliyesi yaparak geçimlerini sağlayan esnafın sıkıntısı günden güne büyüyor.

Nakliyecinin İş Sıkıntısı Büyüyor
02 Eylül 2013 Pazartesi 12:10

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Kavak beldesinde ve Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde narenciye nakliyesi yaparak geçimlerini sağlayan esnafın sıkıntısı günden güne büyüyor.

Her iki belde de bulunan soğuk hava depolarında depolanan narenciye ürünlerini yurdun dört bir yanına taşıyan ve yıllardır geçimlerini bu iş sayesinde kazanan 200’e yakın nakliyeci esnafı düşen iş potansiyelinin yanında artan araç sayısından yana dertli.

Günümüz şartlarında bölgeden yurdun değişik merkezlerine taşımacılık yaptıklarını söyleyen esnaflar, “Taşıdığımız yüke verilen ücret nakliye giderleri ile başa baş geliyor. Bizim bu işten tek kazancımız bu taşıma esnasında akaryakıt istasyonuna, tamirciye, parçacıya taktığımız ve ileride ödememiz gereken para oluyor. Böyle bir durumda yapılan nakliyecilik artık kazandırmıyor. Geçindirmiyor” diyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.