banner461
banner195

NEÜ Halk Oyunları Ekibimizden Birincilik

Nevşehir Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda birinci oldu.

NEÜ Halk Oyunları Ekibimizden Birincilik
29 Mart 2013 Cuma 15:06

banner143
banner134

 Üniversitemiz Halk Oyunları Ekibi, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’na katıldı. Ürgüp Spor Salonunda minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde gerçekleştirilen yarışmada ‘Büyükler’ kategorisinde yarışan Üniversitemiz Halk Oyunları Ekibi birinci oldu.

 

Elde edilen başarıyı değerlendiren Üniversitemiz Halk Oyunları Ekibi çalıştırıcısı Aysun Akpınar, “Nevşehir Üniversitesi bünyesinde oluşturduğumuz halk oyunları ekibimiz yapılan yarışmada güzel bir performans sergileyerek birincilik elde ettik. Bu başarıyla birlikte gerek üniversitemizi gerekse şehrimizi 13-14 Nisan 2013 tarihlerinde Kırşehir’de yapılacak olan Kulüplerarası müsabakalarda temsil etme hakkı kazandık. Bu vesileyle desteklerini esirgemeyen başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç olmak üzere Üniversitemiz Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın ve halk oyunu ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.