banner461
banner195

NEÜ Rektörü Kılıç'tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı‏

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ'tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı‏ Yayınladı.Rektör KILIÇ Mesajında,

NEÜ Rektörü Kılıç'tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı‏
23 Nisan 2013 Salı 14:36

banner143
banner134

 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 90. Yıldönümünü kutlamanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Demokratikleşmenin ve muasır medeniyet seviyesine yükselmenin hatta onun da üzerine çıkma gayretinin ilk adımı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Meclis’in açılmasıyla birlikte millî irade yönetime yansımış; eşitlikçi ve özgürlükçü bu yönetim anlayışıyla milletimizin aydınlık geleceği teminat altına alınmış bulunmaktadır. Bu anlamda Ulusal Egemenlik, devletimizin ve demokratik rejimimizin kaynağı ve temel dayanağı niteliğindedir.

 

Milletçe zorlu bir mücadelenin ardından elde edilen bu mirasın mimarları, 23 Nisan 1920 tarihinde Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal önderliğinde bu büyük adımı atarak adeta yeniden bir tarih yazmışlardır. Bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkmak, Ülkemizin dünyada saygın bir yere sahip olması ve bu saygınlığının ilelebet korunması en asli vazifelerimizden biridir.

 

Bununla birlikte bu günün dünya çocuklarına armağan edilmesi de müreffeh bir dünya tesisi için son derece manidardır. Sevginin, kardeşliğin ve barışın bu topraklardan bütün dünyaya yayılmasına vesile olacak olan bu adım, gelecek nesillerin saf ve temiz yüreklerinde teminat altına alınabilir. 

 

Bu itibarla Gazi’nin tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, sevginin ve barışın tüm dünyaya yayılmasına vesile olmasını temenni ederim. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.