banner461
banner195

Nevşehir 20 Temmuz İlkokulunda Yangın Tatbikatı

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası kapsamında 20 Temmuz İlkokulu’nda yangın tatbikatı düzenledi.

Nevşehir 20 Temmuz İlkokulunda Yangın Tatbikatı
01 Mart 2016 Salı 09:04

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 28Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 20 Temmuz İlkokulu öğrencilerinin de katılımı ile yangın tatbikatı yaptı.

Önceden belirlenen senaryoya göre okulda elektrik kontağından kaynaklanan bir yangın çıktı. Meydana gelen yangın sırasında öğrencilerin sınıf penceresinden tahliyesi gerçekleştirildi.

Bazı öğrencilerin oldukça heyecanlı olduğunun gözlendiği tatbikatta,  Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri itfaiye aracının merdiveni yardımıyla, yüksek katlı sınıf penceresinden öğrencileri güvenli bir şekilde yangın bölgesinden uzaklaştırdı.

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri daha sonra katı,sıvı ve gaz yangınlarına ilişkin olarak da okul bahçesinde toplanan öğrencilere bilgiler aktardı. Ekipler daha sonra teorik bilgiler verdikleri katı,sıvı ve gazdan kaynaklı yangınlar karşısında neler yapılması gerektiğini tatbiki olarak öğrencilere gösterdi.

 Nevşehir’de  yangınların önüne geçme ve bu yönde eğitimli kişilerin sayısal olarak artırılması amacıyla çalışmalar yapan Nevşehir  Belediyesi  İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, bu yöndeki eğitimlere önümüzdeki günlerde de çeşitli okullarda devam ettirecek.  Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.