banner461
banner195

Nevşehir de Fırınlarda Çalışacak İşçi Bulunamıyor

Nevşehir Fırıncılar Odası Başkanı Ahmet Erdoğan, fırıncı esnafının yaşadığı işçi sıkıntısı nedeniyle ilimizde kara fırın ekmeği üretiminin oldukça düştüğüne dikkat çekti.

Nevşehir de Fırınlarda Çalışacak İşçi Bulunamıyor
04 Haziran 2013 Salı 09:46

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Fırıncılar Odası Başkanı Ahmet Erdoğan, fırıncı esnafının yaşadığı işçi sıkıntısı nedeniyle ilimizde kara fırın ekmeği üretiminin oldukça düştüğüne dikkat çekti.

İlimizde 10 ekmek üretimi yapılan fırının bulunduğunu kaydeden Fırıncılar Odası Başkanı Ahmet Erdoğan, “Fırıncı esnafımızın en büyük sıkıntılarından biri işçi sıkıntısı. Diğer sektörlerde de yaşandığı gibi esnafımız da işçi bulmakta güçlük çekiyor. Bu arada ilimizde halen 250 gram ve 60 Kuruş üzerinden piyasaya sunulan ekmekten fırıncı esnafımız zarar ediyor. Zira market, bakkallara verilen komisyonlar nedeniyle ekmek fiyatı fırıncı esnafımızı kurtarmıyor” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yüzde Yüz - 5 yıl önce
yüzde yüz zam koyun ekmek 1.20.-tl olsun alan almayan belli olsun, kurtarmıyormuş, kayseri büyük şehir belediyesi ekmeği 0,30 kuruşa satıyor ve çok kar ettiğini söylüyor, işçi yokmuş işçiye sigorta yapmazsan sabah 5 te başlayan bir işçi akşam 8 e kadar çalışırda hem sosyal güvencesi olmaz hemde yövmiye hesabı 20.-tl verirsen adam çalışırmı 20 tl+ 4 yada 5 ekmek işçi yövmiyesi kim çalışır bu şartlarda
Avatar
ALLAH - 5 yıl önce
ahmet abim allah sizin işinizi rast getirsin ,adam gibi adam,
Avatar
sadi arısoy ( özsa ekmek fab.) - 5 yıl önce
fırıncı işçisinin en büyük sıkıntısı tatil olmaması ahmet abi iş için gelenlere tatil yok diye söyleyince malesef işe girmiyorlar tüm fırıncılar birleşip bu soruna el atsanız sizde rahat etseniz bizde size dua etsek olmazmı?
Avatar
Ömer güçlü - 5 yıl önce
Ahmet Abi'm benim manevi babam allahım senin işini rast getirsin Abi'lerin en güzeli
Avatar
Ömer erdoğan - 5 yıl önce
Senin herhalde bir yaran var 20 tl çalışan bir işçi göster fırın işçisi sabah 5 de başlamaz güzelim 5 de başlayıp 8 de bitse Nevşehir ekmeğe boğulur tmam mı
Avatar
Erkan Erdoğann - 5 yıl önce
arakdaşım sigorta yapılmadını nerden biliyosunnnn öğrenebilirmiyim....
Avatar
Erkan Erdoğan - 5 yıl önce
arkadaşım kim sigorta yapmıyomuş milleti karalamak çok basit demiii terbiyesizzz
Avatar
emre şahin - 5 yıl önce
pazar tatali lazım