banner461

Nevşehir'de 'İmar Barışı' bilgilendirme toplantısı

Nevşehir'de İmar Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesiyle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Nevşehir'de 'İmar Barışı' bilgilendirme toplantısı
19 Haziran 2018 Salı 15:38

banner143
banner134

İmar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek yapı kayıt belgesiyle vatandaşın imar sorunlarını çözmeyi amaçlayan “ İmar Barışıtoplantısı Çevre ve Şehircilik bakanlığı müsteşar yardımcısı Refik Tuzcuoğlu’nun katılımlarıyla Nevşehir'de yapıldı.

Kapadokya Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Nevşehir ilçe belde belediye başkanları ile muhtarlara imar barışı projesine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

İmar barışı ile ilgili “Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” ın belirlenerek resmi gazetede yayımlanmasının ardından başvuruların devam ettiği 'İmar Barışı' hakkında düzenlenen bilgilendirme toplantısına, AK Parti Nevşehir Milletvekili 27.Dönem adayı Ecz. Mustafa Açıkgöz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Alevli, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İlçe ve belde belediye başkanları, muhtarlar, kurum müdürleri sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Solmaz yaptığı konuşmada; hayata geçirilen bu proje ile imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek kayıt belgesiyle vatandaşların imar sorunları çözüleceğini belirterek, vatandaşların devlete ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsuz veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılmasının hedeflendiğini kaydetti.

AK Parti Nevşehir Milletvekili 27.Dönem adayı Ecz. Mustafa Açıkgöz,  imar barışının, devletin vatandaşı ile itilaflı oldu imar planına aykırı ruhsat ekleri projesine aykırı veya ruhsatsız olan yapıların kayıt altına alınması olduğunu söyledi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar; "Çevre ve Şehircilik bakanlığı müsteşar yardımcısı Refik Tuzcuoğlu’nun katılımlarıyla ‘İmar Barışı’ hakkındaki toplantıda, Nevşehir İl genelindeki belediye başkanlarımız ve muhtarlarımızla istişareler yaptık...Yaparsa AK Parti Yapar" dedi.

Toplantı soru cevap kısmının ardından sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.