banner461

Nevşehir'de Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

Nevşehir'de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 8. Yapılan Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı.

Nevşehir'de Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı
29 Nisan 2017 Cumartesi 18:45

banner143
banner134
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 8. Yapılan "Tarım ve İnsan" temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar Nevşehir'de sergileniyor.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, Gümrük Ticaret İl Müdürü Ahmet TAYGURT, Nevşehir TKDK İl Koordinatörü Murat ASİLTÜRK,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz EKİCİ, İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR,  Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr.Hakan ÖCAL, Nevşehir Belediyesi İmar İşleri Müdürü Mustafa ALEVLİ, Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Salih ÇELİKBAŞİ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube-İlçe Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve davetlilerin yer aldığı serginin açılışı yapılarak halkımızın beğenisine sunuldu.  

Sergi açılışında açıklama yapan; Gıda Tarım ve Hayvancılık   İl Müdürü Okan YILMAZ, Toprağın ve tarımın önemi, tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlaması amacıyla düzenlenen yarışmada Tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetin konu edildiğini söyleyerek değerlendirmeye alınan ve dereceye giren fotoğrafların halkımızla buluşturulmasının sağlanacağını belirtti.
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü YILMAZ  serginin 29/04/2017 günü sonuna kadar ziyaretçilere açık olduğunu bildirdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.