banner461
banner195

Nevşehir Dernekler Müdürlüğünden Proje Çağrısı

Nevşehir Dernekler Müdürlüğü 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı Kapsamında Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programını ilan etti.

Nevşehir Dernekler Müdürlüğünden Proje Çağrısı
14 Mayıs 2015 Perşembe 16:32

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Dernekler Müdürlüğü 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı Kapsamında Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programını ilan etti.

Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadele anlayışı çerçevesinde kurumsal stratejik plandaki hedef ve önceliklere uygun olarak geliştirilen Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programına ilişkin

Şu bilgilere yer verildi. 
Programın Amacı: Bağımlılıkla mücadele alanında önleme temelli yenilikçi projeler ile gençler ve tanımlı hedef kitleler üzerinde yerel ve ulusal çapta iyi uygulama örneklerinin oluşturulması ve yeterli bilgilendirme ile farkındalığın yaratılmasıdır.
Öncelikleri: Gençler ve tanımlı hedef gruplar için bağımlılığa yönelik farkındalık düzeylerini artıracak hedef odaklı, tematik ve yenilikçi önleme faaliyetlerinin yapılması veya önleme araçlarının geliştirilmesi. Uygun Başvuru Sahipleri: Dernekler, Vakıflar, Birlikler, Federasyonlar, Ticaret ve Sanayi Odaları. Bağımlılıkla mücadelede sosyal destek unsurlarının geliştirilmesi, bağımlı veya bağımlılık riski altındaki gençlerin destek modelleri ile topluma katılımlarının sağlanması. Uygun Başvuru Sahipleri: Dernekler, Vakıflar, Birlikler, Federasyonlar. 
Bağımlılıkla mücadele ve bağımlılık yapıcı maddeler hakkında bilimsel temellere dayanan araştırmaların gerçekleştirilmesi ve yaygınlaştırılması. Uygun Başvuru Sahipleri: Üniversiteler, Enstitüler, Araştırma Merkezleri.
Program Bütçesi ve Destek Tutarı: Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı toplam bütçesi 750.000 TL'dir. Bu kapsamda proje başına destek verilecek asgari ve azami tutarlar aşağıdaki gibidir. Asgari tutar: 10.000 TL. Azami tutar: 75.000 TL. 
Başvuruda bulunacak projeler yukarıda yer alan destek limitleri dahilinde projelerinin %100’üne kadar destek talep edebilirler.
Son Başvuru Tarihi:
Program ön başvuruları için son başvuru tarihi 22 Mayıs 2015 Saat: 17:00'dır. Bu tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı hakkında detaylı bilgi ve açıklamalara program rehberinden ulaşılabilmektedir. Proje geliştirme sürecinde potansiyel başvuru sahiplerinin AB Bakanlığı tarafından hazırlanan Proje Döngüsü Yönetimi (PDY) eğitim içeriklerini incelemeleri faydalı olacaktır” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.