banner461
banner195

Nevşehir Eğitim-Bir-Sen’den 24 Kasım Tepkisi

Memur-Sen’e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube başkanı Mustafa Özdemir, hafta sonunda ilimizde de kutlanacak olan öğretmenler gününde ilimizde görev yapan tüm öğretmenlerin yapılacak etkinliklere zorla katılmalarının istenmesine tepki gösterdi.

Nevşehir Eğitim-Bir-Sen’den 24 Kasım Tepkisi
22 Kasım 2013 Cuma 09:32

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen’e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube başkanı Mustafa Özdemir, hafta sonunda ilimizde de kutlanacak olan öğretmenler gününde ilimizde görev yapan tüm öğretmenlerin yapılacak etkinliklere zorla katılmalarının istenmesine tepki gösterdi.

Konuyla ilgili çok sayıda eğitimcinin bu konudaki rahatsızlıklarına kendileri ile paylaştığına dikkat çeken Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, “Bilindiği üzere Öğretmenler günü 24 Kasım 1981 yılından bu yana kutlanıyor. Bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler günü ilimizde de değişik etkinliklerle kutlanacak. Ancak bu yıl geçtiğimiz yıllara nazaran farklı uygulamalar gündeme geldi. Dün ve bugün çok sayıda öğretmen arkadaşımız bizleri arayarak Pazar günü gerçekleştirilecek olan etkinliklerle ilgili tepkilerini dile getirdiler. Bizlerde basın yayın kuruluşlarımız aracılığıyla bu tepkileri kamuoyu ile paylaşmak istedik. Tüm okullarımıza gönderilen yazıya göre ilimizde görev yapan tüm öğretmenler Pazar günü saat 09.30’da valilik önündeki anıt alanında bulunmak zorundalar. Aynı şekilde Kapadokya kültür ve sanat merkezindeki kutlama programına katılmaları zorunlu tutuluyor. Bu durumun eğitimcilerimizi gerçekten üzdüğünü belirtmek istiyorum. Öğretmenler gününde öğretmenleri bir takım etkinliklere katılmaya zorunlu tutmanın ne kadar mantıklı ve gerçekçi olduğunu sormak istiyorum. Bu ne kadar doğru bir davranış tarzı?. Öğretmenler günü etkinliklerinin gerçek mahiyeti ile kutlanamadığını düşünüyorum. Bu günde öğretmenlerimize yönelik herhangi bir iyileştirme ve müjdeli bir haber verilemediği gibi bir de etkinliklere katılma zorunluluğunun getirilmesi oldukça manidar. 1980 darbesi ürünü bir anlayışla kutlanmaya başlanan öğretmenler gününün öğretmenleri zorla bir alana toplama anlamında yapılması eğitimcilerimizi üzmüştür” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.