banner461
banner195

Nevşehir Kavak Kasabasından Suriye’ye 1 Tır Dolusu Patates Yardımı

Nevşehir İlinde Valilik, Belediye, İşadamları ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından başlatılan “Kış Geldi” “Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye Kampanyası”na katılımlar hız kesmeden devam ediyor…

Nevşehir Kavak Kasabasından Suriye’ye 1 Tır Dolusu Patates Yardımı
18 Ocak 2013 Cuma 17:13

banner143
banner134

 Nevşehir’e bağlı Kavak kasabası Din görevlileri, Taşıyıcılar Kooperatifi ve halkın katılımlarıyla kavak soğuk hava depolarından hazırladıkları 26 tonluk patates yüklü TIR yola çıkarıldı.

           

            Cuma namazı sonrası kavak kasabası belediye binası önünde düzenlenen törene İl Müftüsü Yakup Öztürk, Kavak Kasabası Belediye Başkanı Celal Yiğit, Din görevlileri ve çok sayıda kasaba halkı katıldı.

 

            Törende İl Müftüsü Sayın Yakup Öztürk’ün yapmış olduğu duygusal bir dua ile patates yüklü TIR Kilis’e uğurlandı.

 

            İHH. İnsani Yardım Vakfı Nevşehir Temsilcisi Sayın Baki Öncel; “Somali, Pakistan sel felaketi, Açe tusunamisi, Çeçen savaşı ve Bosna savaşında yardımların esirgemeyen ve insanlığın acı ve ızdıraplı zamanlarında yardımcı olan kasaba halkının aynı duyarlılığına defalarca şahit olduk” dedi ve Kavak kasabası halkına bu duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, dualarını belirtti.

 

            Temsilci Öncel; “Şimdi de Suriye’de aç bî ilaç kalan Suriye halkının yarasını sarma çalışmasında her zaman olduğu gibi yine bizde varız diyen kavak kasabası halkının 26 tonluk patates TIR’ı, Kilis İlinde kurulan konteynır kentteki valilikle koordineli çalışan İHH. (İnsani Yardım Vakfı) aşevi depolarına gönderildi” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
muhterem yanbasar - 5 yıl önce
allah hepinizi razı olsun selametele
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
yardım edenlerden, sebep olanlardan allah razı olsun. yalnız kafama takılan bır soru var bilen cevaplasın lütfen. ırakta müslümanlar katledildi kadınlara joniler tarafından tecavüz edildi böyle bir girişimdi bulunulmamıştı birde üsteliek amerikan askerlerinin muvafakiyetleri için dua edilmişti yanlışım varsa düzeltin.
Avatar
Nasıl? - 5 yıl önce
ben anlamiyorum.suriyeli mültecileri türkiyeye sokuyorsunuz. adamları besliyorsunuz. adamlar gece suriyeye gidip orada başka müslümanları öldürüyor. hatayda kalaşnikofla sokak ortasında gezip milletin namusuna göz dikiyor. biz de onlara gıda yardımı yapıyoruz. nevşehir'den giden bu yardım allah rızası için yapılmıştır tamam ama nevşehirden yardım yapanlar ordaki mültecilerin kim olduğunu biliyor mu?
Avatar
ülkeye bakın - 5 yıl önce
ilimiz çiftçileri bankaların ve medaş'ın pençesinde can çekişirken, bu yardım reklamdan öteye gitmez. uyanın artık sevgili halkım.
Avatar
hmm. - 5 yıl önce
derinkuyu ve köylerine gelin, bizde yardım yapalım. 10 kuruşa patates satıpda ne olacak.