banner461
banner195

Nevşehir Pazarında Farsça Etiketlerin Sayısı Artıyor

Nevşehir’de haftanın iki günü kurulan modern pazar yerinde esnaf Türkçe etiketlerin yanına şimdilerde Farsça etiketlerde yerleştirmeye başladı.

Nevşehir Pazarında Farsça Etiketlerin Sayısı Artıyor
13 Ocak 2016 Çarşamba 10:27

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de haftanın iki günü kurulan modern pazaryerinde esnaf Türkçe etiketlerin yanına şimdilerde Farsça etiketlerde yerleştirmeye başladı.

Çeşitli nedenlerle ilimize son yıllarda çok sayıda İran, Irak, Suriye gibi ülkelerden sığınmacıların haftanın iki günü Pazar alışverişi için Pazar yerine akın etmesi karşısında harekete geçen pazarcı esnafı tezgahına Farsça harflerle yazılı etiketler de koymaya başladı.

İran, Irak, Afganistan, Suriye gibi ülkelerden ilimize gelerek hayatlarını geçici sürelerde de olsa ilimizde sürdüren Vatandaşlarla fiyat pazarlığı yapamayan pazarcı esnafının bu girişimi haliyle bu ülkelerin vatandaşlarının işine geliyor.

Pazaryerinden alışveriş yapan sığınmacı Vatandaşların çoğunun Türkçe bilmemesi göz önüne alındığında bu tür etiketlerin hem pazarcı açısından, hem de sığınmacılar açısından son derece yararlı olduğu gözleniyor.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.