banner461
banner195

Nevşehir UMKE Kış Kamp ve Tatbikatına Katıldı

Nevşehir Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Kayseri’de düzenlenen kış kamp ve tatbikatına katıldı.Öte yandan Nevşehir UMKE personeli Sağlık Memuru Hasan Doğan, Bursa Uludağ’da düzenlenen Kış Arama Kurtarma Eğitimini tamamlayarak ilimize döndü.

Nevşehir UMKE Kış Kamp ve Tatbikatına Katıldı
28 Mart 2013 Perşembe 14:34

banner143
NEVŞEHİR UMKE TDF EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI
İlgili Galeriye Git
banner134

 Kayseri Erciyes Dağında düzenlenen kamp ve tatbikata UMKE 11. Bölge illeri olan Kayseri, Nevşehir ve Niğde’den toplam 20 UMKE personeli katıldı. Personelin her türlü olumsuz koşullarda görev yapabilecek tecrübeye sahip olmasının amaçlandığı kamp ve tatbikat boyunca, kış şartlarında kamp, yaralıya müdahale, olumsuz hava şartlarında ekip çalışması ile kişisel ve teknik kamp malzemeleri konularında 2 eğitmen tarafından teorik ve pratik olarak gerekli eğitimler verildi.

 

3 gün süren kış kamp ve tatbikatına katılan 5 Nevşehir UMKE personeli görevlerini başarı ile tamamlayarak ilimize döndü.

 

 Nevşehir UMKE TDK Eğitimleri Tamamlandı

Öte yandan Nevşehir UMKE personeli Sağlık Memuru Hasan Doğan, Bursa Uludağ’da düzenlenen Kış Arama Kurtarma Eğitimini tamamlayarak ilimize döndü.

 

İl Sağlık Müdürlüğümüz Afetlerde Sağlık Hizmetleri İl Birim Sorumlusu Aygen TAŞPINAR, TDF Tarafından gerçekleştirilen ve toplam 3 yıl boyunca süren ve 8 eğitimden oluşan Dağcılık ve Dağ Arama Kurtarma eğitimlerini tamamlayan, aynı zamanda Nevşehir Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) İl Temsilcisi olan Sağlık Memuru Hasan DOĞAN’ın eğitimci olmaya hak kazandığını belirtti.

 

TAŞPINAR, Nevşehir UMKE Personellerinin, dağda arama kurtarma ve diğer konularda kendini sürekli geliştirerek her türlü doğa şartlarında medikal kurtarmaya hazır olduklarını vurguladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.